امروز : جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - 2018 September 21
۱۸:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172507
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۶ - ساعت ۲۲:۳۸
تعداد بازدید: 255
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود، آمریکا و سه متحد اروپایی این کشور بعد از ناکامی در گنجاندن اتهامات ضدایرانی خود در قطعنامه‌ ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود، آمریکا و سه متحد اروپایی این کشور بعد از ناکامی در گنجاندن اتهامات ضدایرانی خود در قطعنامه‌ تحریمی شورای امنیت درباره یمن، بیانیه مشترکی علیه تهران صادر کردند.

به‌نوشته آسوشیتدپرس، آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان در این بیانیه از ایران خواستند فوراً تمامی فعالیت‌های خود را که با قطعنامه‌های سازمان ملل در خصوص تحریم تسلیحاتی یمن ناهمخوان هستند یا با آن مغایرت دارند متوقف کند. 

بیانیه مشترک این چهار کشور یک روز بعد از آن صادر شده که روسیه پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی انگلیس در خصوص یمن را وتو کرد. در این پیش‌نویس، ایران به ارسال سلاح برای اعضای جنبش انصارالله یمن متهم شده بود.

آمریکا و تروئیکای اروپا با اشاره به گزارش هیئت کارشناسان سازمان ملل درباره ایران، ایران را به عدم‌پیروی از قطعنامه‌های سازمان ملل متهم کرده و نوشته‌اند: «ما، عدم پایبندی ایران را [به قطعنامه سازمان ملل] که شرح آن در گزارش هیئت کارشناسان آمده و صلح و امنیت منطقه را با خطر جدی مواجه می‌کند محکوم می‌کنیم».

جمهوری اسلامی ایران همواره ادعاهای کشورهای غربی درباره ارسال سلاح به یمن را رد کرده است. این ادعاها در حالی مطرح می‌شوند که این کشورها جزو تأمین‌کنندگان عمده سلاح‌های عربستان سعودی هستند.

انتهای پیام/*

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها