امروز : جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - 2018 September 21
۱۸:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172509
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۶ - ساعت ۲۲:۳۸
تعداد بازدید: 248
"دیمیتری بابیچ"، کارشناس روس مسائل سیاسی که سابقه فعالیت در رسانه‌هایی مانند رایانووستی را داراست در گفت‌وگو با پیروان مــوعــود ...

"دیمیتری بابیچ"، کارشناس روس مسائل سیاسی که سابقه فعالیت در رسانه‌هایی مانند رایانووستی را داراست در گفت‌وگو با پیروان مــوعــود درباره وتوی قطعنامه پیشنهادی بریتانیا علیه ایران در سازمان ملل از سوی روسیه گفت که وتوی قطعنامه شکست بریتانیا در سیاه‌نمایی ایران را تأیید کرد.

وی در ادامه دو دلیل برای وتوی این قطعنامه از سوی روسیه عنوان کرد؛ اولین دلیل این بود که بخش اعظم اتهامات در تراژدی یمن به‌سوی ایران نشانه گرفته  شده بود و این درحالی است که ایران شریک مهمی برای روسیه در جنگ علیه تروریسم در خاورمیانه به‌شمار می‌رود. دومین دلیل این بود که عملکرد دولتهای غربی نشان داد که آنها صلاحیت  انتقاد از روسیه، ایران و حتی دولت سوریه را ندارند، زیرا حتی عفو بین الملل نیز این واقعیت را انکار نمی‌کند که  عامل اکثریت تلفات غیرنظامی در یمن ائتلاف تحت رهبری عربستان است.

این کارشناس در پاسخ به اینکه چرا شورای امنیت سازمان ملل با توجه به جنایات صورت‌گرفته در یمن ریاض را تحریم نمی‌کند نیز گفت: متأسفانه سعودی‌ها لابی قدرتمندی در واشنگتن دارند، بنابراین نباید انتظار یک اقدام صلح‌آمیز از سوی آمریکا را داشت. از سوی دیگر نباید فراموش کرد که آمریکا نیز دارای حق وتو در شورای امنیت بوده و از این رو انتظار تصویب قطعنامه علیه عربستان بعید به‌نظر می‌رسد.

بابیچ درباره نقش آمریکا و انگلیس به‌عنوان مدعیان حقوق بشر نسبت به جنایات عربستان در یمن نیز گفت: آمریکا و انگلیس، درصورت تعظیم بشار اسد در برابر خواسته‌های آنها همان بلای یمن را بر سر مردم سوریه می‌آوردند. تروریست‌ها درصورتی که حمایت واشنگتن  و کشورهای اروپایی را پشت خود احساس نمی‌کردند، نمی‌توانستند در سوریه و یمن پیشروی کنند.

انتهای پیام/*

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها