امروز : دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 21
۰۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172512
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۶ - ساعت ۲۲:۳۸
تعداد بازدید: 279
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، میزگرد بررسی پیامدها و راهکارهای مقابله با انتقال سفارت آمریکا به قدس در سالروز اشغال فلسطین با حضور دکتر ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، میزگرد بررسی پیامدها و راهکارهای مقابله با انتقال سفارت آمریکا به قدس در سالروز اشغال فلسطین با حضور دکتر صادق رمضانی گل افزانی، دبیر کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین و دکتر هادی برهانی، استاد گروه مطالعات فلسطین دانشگاه تهران در محل باشگاه خبرنگاران پویا برگزار شد. 

در این نشست برهانی، ضمن مخاطره آمیز توصیف کردن این طرح، آن را پس از اشغال فلسطین در سال 1948 و اشغال کرانه باختری در سال 1967 سومین غصب بزرگ علیه جهان اسلام نامید. وی در ادامه بحث سه مسئله را که می توانند آن را به فرصت تبدیل کنند برشمرد: آگاه ساختن افکار عمومی از اقدامات ضد قانونی و جنایتکاران صهیونیست و دروغ بودن فرآیند سازش ، هماهنگی تمام کشورهای اسلامی و عربی در مسئله قدس و تلاش برای منزوی ساختن رژیم صهیونیستی و آمریکا را قضایایی تعبیر کردند که می تواند مسئله انتقال سفارت آمریکا به قدس را به یک فرصت برای فلسطین و مسلمانان تبدیل کنند. 

رمضانی گل افزانی، انتقال سفارت آمریکا به قدس را از اقدامی از سر استیصال توصیف کردند که در مقابل پیروزی های مقاومت مجبور به انجام آن شده است و این مسئله را آغاز فرآیند سرنگونی رژیم صهیونیستی دانستند.

رایزن فرهنگی اسبق ایران در تونس با اشاره به اینکه رویکرد ملت های منطقه و کشورهای مسلمان نسبت به گذشته تغییر یافته و آنها امروز به دنبال دلایل شکست داعش و پیروزی مقاومت در منطقه هستند ابراز داشت باید حرف درست و نگاه صحیح را به گوش مردم کشورهای منطقه رساند. 

مشروح این میزگرد به زودی به مخاطبان و علاقه‌مندان تقدیم خواهد شد. 

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها