امروز : سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ - 2019 March 26
۱۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172535
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۷ - ساعت ۰۲:۴۱
تعداد بازدید: 262
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود به نقل از القدس العربی، "نبیل ابوردینه" سخنگوی رسمی تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که تصمیمات ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود به نقل از القدس العربی، "نبیل ابوردینه" سخنگوی رسمی تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که تصمیمات اخیر آمریکا به‌ویژه تصمیم کنگره این کشور مبنی بر قطع کمک‌ها به تشکیلات خودگردان فلسطین به‌مثابه اعلام جنگ علیه ملت فلسطین است.

وی افزود: تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در به‌رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل و اعلام انتقال سفارت آمریکا به این شهر، کنار گذاشتن موضوع آوارگان از میز مذاکرات، حمایت از شهرک‌سازی‌های اسرائیل، دیگر هیچ شکی باقی نمی‌گذارد که آمریکا نمی‌تواند میانجی بی‌طرفی برای ساختن صلح باشد.

سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین اظهار داشت: اقدام آمریکا در قطع کمک‌های خود به آژانس کاریابی و امدادرسانی به آوارگان فلسطینی "آنروا"و تهدید این کشور به قطع کمک‌های اعطایی خود به تشکیلات خودگردان فلسطین و ارتباط دادن آن به توقف پرداخت حقوق خانواده‌های شهدا و اسرا، نتیجه‌ای به‌جز پایبندی بیشتر ملت فلسطین به حقوق ملی‌شان نخواهد داشت.

ابوردینه گفت که تشکیلات خودگردان فلسطین و در رأس آن محمود عباس و ملت فلسطین با تمام توان و با صلابت با این چالش‌ها مقابله خواهند کرد و اجازه تحقق پروژه‌هایی را که هدف از آن به فراموشی سپردن مسأله فلسطین است، نخواهند داد.

وی تأکید کرد که قدس یا هرگونه حقوق ملت فلسطین برای فروش یا سازش نیست و صلح حقیقی جز در صورت تشکیل دولت مستقل فلسطین به‌پایتختی قدس شرقی در مرزهای سال 1967 میلادی، محقق نخواهد شد.

ابوردینه گفت که تعهد آمریکا به تقدیم کمک 705 میلیون دلاری به ارتش رژیم اشغالگر اسرائیل در حالی که کمک‌های خود را به ملت فلسطین قطع کرده است و اظهار نظرهای نماینده‌های آمریکا در سازمان ملل، به بحرانی شدن اوضاع کمک خواهد کرد و به‌ضرر منافع آمریکا و منافع همه خواهد بود.

وی اظهار داشت که مواضع جانبدارانه آمریکا و اظهارات خطرناک این کشور علیه ملت و دولت فلسطین، نقض آشکار قوانین بین‌المللی به‌شمار می‌رود و تأثیری منفی برای منطقه و دنیا خواهد داشت.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا 15 آذرماه سال جاری در یک سخنرانی، تصمیم جنجالی خود مبنی بر به‌رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را اعلام کرد و دستور داد که سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی که در حال حاضر در تل‌آویو است به قدس منتقل شود. این تصمیم ترامپ با خشم فلسطینیان و مردم کشورهای مختلف روبه‌رو شده است.

از زمان اعلام تصمیم ترامپ تاکنون شهرهای فلسطینی در کرانه باختری و نوار غزه و اراضی اشغالی 1948 صحنه درگیری فلسطینیان با نظامیان صهیونیست است و فلسطینیان 16 جمعه خشم در اعتراض به این تصمیم ترامپ برگزار کرده‌اند.

انتهای پیام/*

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها