امروز : سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ - 2019 March 26
۱۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172536
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۷ - ساعت ۰۲:۴۱
تعداد بازدید: 234
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود به نقل از بی بی سی، بر اساس اعلام سخنگوی کاخ سفید، جلسه مشاوران امنیت ملی دولت‌های آمریکا، عربستان ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود به نقل از بی بی سی، بر اساس اعلام سخنگوی کاخ سفید، جلسه مشاوران امنیت ملی دولت‌های آمریکا، عربستان سعودی و امارات عربی متحده روز جمعه گذشته در واشنگتن برگزار شده است.

در این نشست موضوعات راهبردی مهم برای سه کشور از جمله تلاش مشترک برای مقابله با نفوذ و رویکرد ایران در منطقه بررسی شده است.

در گزارش سخنگوی کاخ سفید آمده است که مقامات ارشد وزارت خارجه، وزارت دفاع، وزارت خزانه‌داری و جامعه اطلاعاتی ایالات متحده هم در این جلسه حضور داشتند.

مقامات شرکت کننده در نشست واشنتگن موافقت کردند تا به طور  دوره ای در جلسات سه‌جانبه شرکت کنند و در آنها "به تشکیل چارچوب‌هایی برای کاهش تهدید امنیت منطقه‌ای و ایجاد صلح، ثبات و رونق اقتصادی بیشتر در منطقه خاورمیانه مبادرت ورزند."

در این گزارش آمده است که مشاور امنیت ملی دولت افغانستان نیز در یک نشست ویژه سه کشور فوق شرکت کرد که موضوع مذاکرات آن "راه‌های مشارکت ایالات متحده، عربستان سعودی و امارات عربی با افغانستان در راستای حمایت از دولت افغانستان و ایجاد شرایط صلح پایدار در آن کشور بود."

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها