امروز : دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ - 2018 September 24
۰۵:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172537
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۷ - ساعت ۰۲:۴۱
تعداد بازدید: 218
به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود به نقل از «سلام‌وطندار»، برخی از نمایندگان افغان تصریح کردند شورای عالی صلح افغانستان ...

به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود به نقل از «سلام‌وطندار»، برخی از نمایندگان افغان تصریح کردند شورای عالی صلح افغانستان دستاورد قابل ملاحظه‌ای نداشته و توانایی تامین صلح در این کشور را ندارد.

اعضای پارلمان افغانستان تاکید کردند شورای عالی صلح افغانستان باید منحل شود، زیرا اعضای این شورا خود بخشی از مشکلات فراروی صلح در این کشور محسوب می‌شوند.

«شهزاده شاهد» نماینده کنر در پارلمان اظهار داشت: شورای عالی صلح افغانستان در واقع خود مانعی در برابر برقراری صلح در این کشور است.

«جعفر مهدوی» عضو دیگر پارلمان تصریح کرد شورای عالی صلح افغانستان از استقلال عمل برخوردار نبوده و تابع امر ریاست جمهوری افغانستان است.

«همایون» معاون اول پارلمان افغانستان گفت: دفتر شورای عالی صلح به ستاد انتخاباتی ریاست جمهوری تبدیل شده و دستاوردی در زمینه صلح نداشته است.

پیش از این نیز سنای افغانستان اعلام کرده بود که شورای عالی صلح از فاسدترین نهادهای دولتی است و پول‌هایی که برای پیشبرد روند صلح به این شورا اختصاص یافته را حیف و میل می‌کند.

معاون سنای افغانستان از حکومت وحدت ملی خواسته بود تا این شورا را به دلیل عدم دستاورد و فساد مالی منحل کند.

شورای عالی صلح افغانستان در حالی با انتقاد نمایندگان افغان و برخی از احزاب سیاسی روبرو است که این شورا تاکنون دستاوردی در خصوص مذاکره با مخالفان مسلح دولت نداشته است.

از سوی دیگر، خروج نیروهای خارجی از شروط اساسی طالبان برای پیوستن به روند صلح است اما به نظر بسیاری از کارشناسنان این شورا صلاحیت تصمیم گیری درباره مذاکره با طالبان و خروج نیروهای خارجی از افغانستان  را ندارد.

به گفته کارشناسان، همه ناکامی‌های دولت افغانستان در مذاکره با طالبان به شورای عالی صلح مربوط نمی‌شود زیرا نقش عوامل منطقه‌ای  و حضور نیروهای خارجی در تداوم جنگ افغانستان غیر قابل انکار است.
انتهای پیام/.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها