امروز : دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ - 2018 September 24
۰۵:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172539
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۷ - ساعت ۰۲:۴۱
تعداد بازدید: 218
به گزارش خبرنگار پیروان مــوعــود در دمشق، ارتش سوریه از آزادسازی کامل شهرک «حزة» در غوطه شرقی واقع در حومه دمشق پس از  اخراج ...

به گزارش خبرنگار پیروان مــوعــود در دمشق، ارتش سوریه از آزادسازی کامل شهرک «حزة» در غوطه شرقی واقع در حومه دمشق پس از  اخراج گروه‌های تروریستی از آن و حرکت آنها به سمت ادلب با اتوبوس‌هایی که برای آنها در نظر گرفته شد،‌خبر داد.

بر اساس این گزارش،‌ارتش سوریه همچنین یکی از مهمترین شبکه‌های تونلی را که گروه‌های تروریستی در این شهرک ایجاد کرده بودند و چندین شهر و شهرک داخل غوطه را در زیر زمین به هم وصل می‌کرد، کشف کرد، یکی از این تونل‌ها، تونلی بود که مخصوص تردد خودرو بوده است، این تونل‌ها سبب ارتباط تروریست‌ها در شهرک‌های «حزة، عربین، زملکا وجوبر» می‌شد و به برق مجهز بوده است، همچنین ماشین‌آلات پیشرفته حفاری هم در این منطقه کشف شده است، این تونل‌ها از بزرگترین‌ تونل‌های غوطه عنوان شده که شاهراه اصلی ارتبابطی گروه‌های تروریستی با یکدیگر بوده است

نیروهای ارتش همچنین انبارهای بزرگ موشکی گروه‌های تروریستی را کشف کردند که از این موشک‌ها در حمله به دمشق و حومه آن استفاده می‌کردند.

همچنین امروز تعداد دیگری اتوبوس برای خارج کردن گروه جدیدی از افراد مسلح و اطرافیانشان از جوبر، زملکا، عربین و عین ترما در غوطه شرقی وارد شدند تا آنها را به ادلب منتقل کنند، این چهارمین مرحله از خروج افراد مسلح است، تا کنون بیش از 13 هزار فرد مسلح و اطرافیانشان طی سه روز از گذرگاه عربین به ادلب منتقل شده‌اند.

همچنین 26 غیرنظامی و نظامی که در بازداشتگاه تروریست‌های فیلق‌ الرحمن در غوطه اسیر بودند، ازاد شدند.

در  دوما هم یک منبع میدانی گفت ارتش سوریه به تروریست‌های جیش‌الاسلام تا فردا مهلت داده است تا تصمیم خود را درباره طرحی که دولت سوریه با نظارت روسیه ارائه کرده، نهایی کنند، همچنان توافقی که شامل شهر دوما خواهد شد، جزئیات آن مشخص نیست. وضعیت دوما متفاوت از دیگر مناطق غوطه شرقی است چرا که از بزرگترین شهرهای حومه دمشق به شمار می‌رود و تنها شهری است که تحت اشغال گروه‌های مسلح باقی مانده و باندهای جیش‌الاسلام بر آن مسلط هستند و شمار زیادی اسیر نظامی و غیرنظامی را هم در اختیار دارند، همچنین بیشتر تعداد تروریست‌ها در این مناطق مستقر هستند که 12 تا 15 هزار نفر برآورد شده‌اند.

به گفته منبع سوری،‌دولت سوریه مصمم است پرونده دوما را ببندد و به حضور افراد مسلح در این شهر به طور کامل پایان دهد.

این در حالی است که روند خروج غیرنظامیان از شهر دوما و اطراف آن از طریق گذرگاه امنی که دولت سوریه مشخص کرده، ادامه دارد.

در شمال سوریه هم درگیری‌ها میان تروریست‌های تحریرالشام(جبهه النصره) و جبهه تحریرسوریه در حومه ادلب و حلب برای چهارمین روز پیاپی ادامه دارد، تا کنون در این درگیری‌ها بیش از 1000 نفر از تروریست‌های دو طرف کشته و صدها نفر دیگر زخمی شده‌‌‌اند.

ابوالولید الحمصی فرمانده نظامی و یکی از موسسان باند تروریستی نورالدین الزنکی از جمله تروریست‌هایی است که در درگیری‌های داخلی گروه‌های تروریستی در حومه غربی حلب به هلاکت رسیده‌ است.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها