امروز : سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ - 2019 March 26
۱۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172540
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۷ - ساعت ۰۲:۴۱
تعداد بازدید: 235
به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، اشرف غنی در نشست بین‌المللی تاشکند اظهار داشت: مردم افغانستان در مبارزه با تروریسم بین‌المللی ...

به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، اشرف غنی در نشست بین‌المللی تاشکند اظهار داشت: مردم افغانستان در مبارزه با تروریسم بین‌المللی قربانی بزرگی داده‌اند اما این جنگ منحصر به افغانستان نیست.

وی افزود: شبکه‌های تروریستی فرامرزی تهدید بزرگی برای افغانستان و کشورهای منطقه محسوب می‌شوند بنابراین تمام کشورهای منطقه در مبارزه با تروریسم باید شرکت کنند.

رئیس جمهور افغانستان خاطرنشان کرد شبکه‌های تروریستی به هم وصل بوده و هیچ جغرافیایی نمی‌شناسند و اهداف مشترکی را دنبال می‌کنند.

وی در ادامه تصریح کرد جنگ در جغرافیای افغانستان جریان دارد و برای پایان بخشیدن به این جنگ اجماع بین کشورهای منطقه‌ای و بین‌المللی بسیار مهم است.

اشرف غنی اظهار داشت: نیروهای امنیتی افغان در برابر داعش با شجاعت می‌جنگند و تاکنون بیش از هزار نفر از جنگجویان این گروه تروریستی را کشته‌اند و شمار جنگجویان داعش به کمتر از دو هزار نفر کاهش یافته است.

رئیس جمهور افغانستان گفت: هدف مشترک ما با کشورهای منطقه داشتن یک اقتصاد مشترک و منسجم است.

وی افزود: پروژه‌هایی مانند بندر «چابهار» و پروژه «تاپی» اهداف و دیدگاه‌هایی هستند که به حقیقت تبدیل کردیم اما مهمتر اینکه تمام این پروژه‌ها در حقیقت سرآغاز یک اقتصاد مشترک و منسجم در منطقه است.

نشست بین‌المللی تاشکند امروز با حضور مقاماتی از 20 کشور دنیا از جمله جمهوری اسلامی ایران، چین، روسیه، پاکستان، ترکیه، عربستان سعودی، آمریکا درباره صلح افغانستان در پایتخت ازبکستان برگزار شده است.

این در حالی است که پیش از این نیز چندین دوره از نشست‌های چند جانبه بین کشورهای منطقه و افغانستان با موضوع صلح بدون حضور نمایندگان طالبان برگزار شده بود که نتیجه قابل ملاحظه نداشته است.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که نشست تاشکند نیز به دلیل عدم حضور نمایندگان این گروه و سرنوشت نامشخص نیروهای خارجی در افغانستان نتیجه قابل ملاحظه‌ای را در پی نخواهد داشت.

انتهای پیام/.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها