امروز : سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ - 2019 March 26
۱۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172541
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۷ - ساعت ۰۲:۴۱
تعداد بازدید: 222
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، در بیانیه «سیمون کاوِنِی» وزیر امور خارجه ایرلند آمده است به سفیر روسیه در دوبلین اطلاع داده شد ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، در بیانیه «سیمون کاوِنِی» وزیر امور خارجه ایرلند آمده است به سفیر روسیه در دوبلین اطلاع داده شد که اعتبار یکی از اعضای دیپلماتیک روسیه به پایان می‌رسد و این فرد باید ایرلند را ترک کند.

گفته می‌شود وزیر خارجه ایرلند شب  گذشته با بوریس جانسون همتای بریتانیایی خود گفت‌وگو کرده و گفته است ایرلند در همبستگی با لندن دیپلمات روس اخراج می‌کند.

پیش از ایرلند استرالیا اعلام کرد دو دیپلمات روس را در ادامه اقدام کشورهای غربی علیه روسیه در اخراج دیپلمات‌های روس، اخراج می‌کند.

آمریکا روز دوشنبه با اعلام تصمیم برای اخراج 60 دیپلمات روسیه به خیل کشورهای اروپایی پیوست که با انجام اقدام مشابه تصمیم به تنبیه مسکو به بهانه نقش ادعایی این کشور در حمله با گاز اعصاب به یک جاسوس دوجانبه روس‌تبار در شهر «سالزبری» انگلیس گرفتند.

آلمان نیز در واکنش به حمله با گاز اعصاب به جاسوس سابق روسیه در خاک انگلیس چهار دیپلمات روسی را اخراج می‌کند.

سرگئی اسکرپال، سرهنگ بازنشسته اطلاعات ارتش روسیه به‌همراه دخترش که در انگلستان زندگی می‌کنند چندی پیش در یک مرکز خرید در شهر سالزبری، در حدود 140کیلومتری جنوب غربی لندن درحالی که از هوش رفته بودند روی یک نیمکت پیدا شدند. حال هر دوی آنها وخیم است. انگلیس و بسیاری از کشورهای اروپایی مدعی هستند که این دو توسط یک گاز اعصاب که در روسیه تولید می‌شود مسموم شده‌اند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها