امروز : سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ - 2019 March 26
۱۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172543
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۷ - ساعت ۰۲:۴۱
تعداد بازدید: 220
به گزارش حوزه سیاست خارجی پیروان مــوعــود، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به اقدامات و اظهارات مقام‌های سعودی در سومین سالروز ...

به گزارش حوزه سیاست خارجی پیروان مــوعــود، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به اقدامات و اظهارات مقام‌های سعودی در سومین سالروز تجاوز به یمن گفت: سعودی ها با ایراد اتهامات واهی و بی‌اساس و مدرک به دیگران سعی دارند بر ناتوانی و شکست‌های پی‌درپی خود در کسب پیروزی میدانی در جنگ علیه مردم یمن با وجود دارا بودن امکانات و کلکسیونی از سلاح‌های پیشرفته و خریدهای چند ده میلیاردی تسلیحاتی سرپوش بگذارند؛ اما واقعیت این است که سعودی‌ها و هم‌پیمانان آنها در این جنگ نابرابر فقط با مقاومت مردم یمن مواجه بوده و شکست مفتضحانه‌ای را تجربه کرده‌اند.

بهرام قاسمی همچنین در واکنش به اظهارات توأم با تهدید یک سخنگوی نظامی سعودی گفت: بی‌تردید این اظهارات جنگ‌طلبانه و غیرمسئولانه قابل پیگیری حقوقی و بین المللی است.

قاسمی افزود: اصولاً عربستان در  جایگاه، اندازه و شرایطی نیست که بتواند توهمات و تخیلات خود را عملی کند. حداقل درسی که انتظار می‌رفت حاکمان ریاض از جنگ با مردم بی‌دفاع یمن بیاموزند این بود که از این‌همه توهم خودبزرگ‌بینی و خیال‌پردازی تا حدی خارج شوند و درک کنند که با اتکای به  خرید تسلیحات و امنیت وارداتی و پرهزینه نمی‌توانند قدرت و امنیت تولید کنند.

انتهای پیام/*

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها