امروز : سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ - 2019 March 26
۱۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172554
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 230
به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود به نقل از «طلوع»، «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت افغانستان درباره اخراج بیش ...

به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود به نقل از «طلوع»، «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت افغانستان درباره اخراج بیش از 600 پناهجوی افغان از ترکیه گفت که کابل برای «بازگشت داوطلبانه» پناهجویان افغان توافق کرده است.

این در حالی است که بامداد امروز دولت ترکیه 227 پناهجوی افغان را به کابل اخراج کرد، 204 پناهجوی دیگر نیز قرار است امروز اخراج شوند و روز آینده نیز در دور سوم اخراج گروهی پناهجویان افغان 467 پناهجوی دیگر به کابل اخراج خواهند شد.

عبدالله در این کنفرانس مشترک خبری با «بن‌علی یلدیریم» نخست وزیر ترکیه تصریح کرد: توصیه من به مردم این است که هیچ کشوری بهتر از کشور خودشان نیست.

دولت افغانستان در حالی بر بازگشت پناهجویان افغان از دیگر کشورها تأکید دارد که به‌دلیل ناامنی و وضعیت وخیم امنیتی بیش از یک میلیون آواره داخلی در این کشور وجود دارند.

رئیس اجرایی دولت افغانستان گفت: سفارت این کشور در آنکارا همکاری خود با دولت ترکیه را برای بازگشت داوطلبانه پناهجویان ادامه می‌دهد و پناهجویان اخراجی به‌طور داوطلبانه درخواست صدور برگه بازگشت به افغانستان را کردند و ترکیه نیز در این باره با دولت کابل همکاری کرده است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره معاون اول ریاست جمهوری افغانستان که در ترکیه به‌سر می‌برد نیز گفت: بازگشت ژنرال دوستم به افغانستان نیز از محورهای گفت‌وگوی دو طرف بوده و دولت کابل نیز خواستار بازگشت دوباره دوستم به این کشور است.

انتهای پیام/.*

ما را در فیسبوک، توییتر و تلگرام دنبال کنید.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها