امروز : چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ - 2018 September 18
۰۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172563
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 198
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، «بن علی یلدیریم» نخست وزیر ترکیه در نشست خبری با «عبدالله» رئیس اجرایی ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، «بن علی یلدیریم» نخست وزیر ترکیه در نشست خبری با «عبدالله» رئیس اجرایی دولت افغانستان در کابل از روند صلح در این کشور اعلام حمایت کرد.

وی در ادامه تصریح کرد با طرح پیشنهاد صلح دولت افغانستان فرصت تاریخی و بی سابقه برای طالبان بوجود آمده که این گروه باید از آن استفاده کند.

نخست وزیر ترکیه اظهار داشت: اکنون زمان آن رسیده که طالبان به روند مذاکرات صلح با دولت افغانستان بپیوندد، ترکیه از روند صلح افغانستان حمایت می‌کند.

وی افزود: ما در ارتباط با صلح و مبارزه با تروریسم از تجارب خوبی برخوردار هستیم و این تجارب را با افغانستان درمیان گذاشته و به تروریست‌ها اجازه نمی‌دهیم که صلح را برهم زنند.

نخست وزیر ترکیه خاطرنشان کرد که این کشور از تلاش‌ها برای بهبود روابط کابل-اسلام‌آباد حمایت می‌کند و نسبت به نتیجه سفر اخیر نخست وزیر پاکستان به کابل نیز خوشبین است.

وی همچنین پیام «اردوغان» رئیس جمهور ترکیه به مردم افغانستان را اعلام کرد.

رئیس جمهور ترکیه در این پیام از مردم این کشور خواسته بود تا از دولت افغانستان را در راستای برقراری صلح حمایت کنند.

یلدیریم با اشاره به کودتای نافرجام در ترکیه تصریح کرد افغانستان نخستین کشوری بود که حمایت خودش را از دولت و ملت ترکیه اعلام کرد و ما از این مسئله قدردانی می‌کنیم.

نخست وزیر ترکیه با اشاره به واگذاری مدارس گولن به دولت این کشور اظهار داشت: امیدواریم که همکاری‌ها بین دو کشور ادامه یابد و تلاش‌های بیشتری برای توسعه روابط اقتصادی صورت گیرد.

وی در ادامه نیز پناهجویان افغان را برادر خطاب کرده اما مهاجرت غیر قانونی به ترکیه را نیز یک چالش امنیتی برای کشورش خواند که باید به آن رسیدگی شود.

انتهای پیام/.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها