امروز : چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ - 2018 September 18
۰۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172566
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 188
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود، علی‌رغم مخالفت‌های گسترده گروه‌های حقوق بشری و قانونگذاران فرانسوی با معاملات تسلیحاتی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود، علی‌رغم مخالفت‌های گسترده گروه‌های حقوق بشری و قانونگذاران فرانسوی با معاملات تسلیحاتی این کشور با عربستان سعودی در بحبوحه جنگ یمن یک مقام وزارت دفاع فرانسه روز یکشنبه از توافق جدید میان دو کشور برای خرید سلاح خبر داد. 

به نوشته رویترز، توافق جدید جایگزین رویه‌های قدیمی خواهد شد که پیشتر مورد انتقاد «محمد بن سلمان»، ولیعهد و وزیر دفاع عربستان قرار گرفته بود. بن سلمان روز یکشنبه برای سفری سه روزه وارد پاریس شد.

یک مقام فرانسوی گفت: «فرانسه با همراهی عربستان سعودی راهبرد جدیدی در زمینه صادرات سلاح با این کشور پیش گرفته است. تا کنون مدیریت این موضوع را سازمان ODAS بر عهده داشته است.» سازمان ODAS در حال حاضر مدیریت منافع دفاعی فرانسه در عربستان را به عهده دارد.

 وی اضافه کرد: «این مراودات از این به بعد بر اساس توافقات بین دو دولت پیش خواهند رفت.» مقام فرانسوی از توضیح بیشتر در این باره خودداری کرده است. 

10 گروه حقوق بشری و شماری از نمایندگان پارلمان فرانسه پیش از این با توجه به جنایت‌های عربستان سعودی در یمن خواستار تعلیق معاملات تسلیحاتی پاریس با ریاض شده بودند. 

انتهای پیام/ 

 

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها