امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17257
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۸
تعداد بازدید: 138
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «فرانسه»، «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا امروز چهارشنبه عازم آفریقا می‌شود. بر اساس این خبر، اوباما ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «فرانسه»، «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا امروز چهارشنبه عازم آفریقا می‌شود.

بر اساس این خبر، اوباما پایگاه نیروی هوایی «اندروز» خارج از واشنگتن را به منظور سفر یک هفته ای به آفریقا ترک خواهد کرد. در این سفر، توقف در سنگال، آفریقای جنوبی و تانزانیا برنامه ریزی شده است.

رئیس جمهور آمریکا در حال عازم آفریقا می شود که وضعیت سلامت «نلسون ماندلا» رهبر مبارزات ضد آپارتاید آفریقای جنوبی وخیم است.

کاخ سفید اعلام کرده است که درباره اینکه آیا رئیس جمهور آمریکا از ماندلای 94 ساله در بیمارستان «پرتوریا» دیدار خواهد کرد یا نه، به نظر خانواده ماندلا بستگی دارد.

وزیر خارجه آفریقای جنوبی نیز اعلام کرده است که اگرچه اوباما می خواهد با ماندلا دیدار داشته باشد، اما این امر به دلیل مریضی ماندلا غیر ممکن است.

بر اساس این خبر، اوباما قرار است در وهله اول به سنگال برود و با «مکی سال» رئیس جمهور این کشور دیدار کند. بعد از این دیدار، اوباما در تاریخ 29 ژوئن جاری عازم شهر «ژوهانسبورگ» در ایالت «ترانسوال» واقع در آفریقای جنوبی می شود و روز بعد از آن نیز قرار است با حضور «جاکوب زوما» رئیس جمهور آفریقای جنوبی، گفت‌وگو و کنفرانس مطبوعاتی مشترک داشته باشد.

رئیس جمهور آمریکا قرار است در آخرین مرحله از سفر آفریقایی خود نیز عازم تانزانیا شود و برنامه او در این کشور شامل مذاکره و برگزاری کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «جاکایا کیکوته» رئیس جمهور این کشور خواهد بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها