امروز : سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 22
۲۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172623
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ساعت ۱۶:۱۴
تعداد بازدید: 310
به گزارش پیروان مــوعــود به نقل از پایگاه خبری العهد،‌ نبیه بری رئیس پارلمان لبنان به همراه همسرش برای شرکت در انتخابات پارلمانی این کشور در ...

به گزارش پیروان مــوعــود به نقل از پایگاه خبری العهد،‌ نبیه بری رئیس پارلمان لبنان به همراه همسرش برای شرکت در انتخابات پارلمانی این کشور در منطقه تبنین در پای صندوق‌های رای حاضر شد.

همچنین میشل عون رئیس جمهور لبنان در بازدید از ساختمان وزارت کشور تاکید کرد که روند برگزاری انتخابات تاکنون موفق بوده و ما امیدواریم شاهد مشارکت گسترده مردم در انتخابات باشیم.

عبدالکریم نصرالله پدر سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان نیز ساعتی پیش در مرکز رای گیری منطقه البازوریه رأی خود را به صندوق انداخت. 

همچنین جوزف عون فرمانده ارتش لبنان از طریق بالگرد به شهر صیدا رفته و سپس به پادگان نظامی محمد زغیب رفت. وی در آنجا با افسران ارشد امنیتی آنجا دیدار کرد تا از تدابیر امنیتی اتخاذ شده برای تأمین امنیت روند انتخابات پارلمانی در این شهر اطلاع حاصل کند.

مراکز رأی گیری لبنان از ساعت 7 صبح امروز به روی مردم باز شده و انتخابات تا ساعت 7 عصر به وقت بیروت ( 20 و 30 دقیقه به وقت تهران) ادامه خواهد داشت . در این دوره از انتخابات 597  نفر برای تصدی 128 کرسی پارلمان لبنان در مناطق مختلف با هم به رقابت می پردازند که 86 نفر از آنها زن هستند. تعداد نمایندگان زن در پارلمان کنونی لبنان 4 نفر است. تعداد افراد واجد شرایط رأی دادن 3.7 میلیون نفر است. سن رأی‌گیری در لبنان 21 سال است.

فراکسیون اکثریت پارلمانی نیازمند دست کم 65 کرسی است تا بتواند تصمیمات مورد نظر خود را در امور داخلی این کشور عملی کند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها