امروز : سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 22
۲۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172629
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ساعت ۱۶:۱۴
تعداد بازدید: 254
به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، هفته گذشته دو مهاجم انتحاری تجمع خبرنگاران افغان در مرکز شهر کابل را هدف قرار دادند که در نتیجه بیش از ...

به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، هفته گذشته دو مهاجم انتحاری تجمع خبرنگاران افغان در مرکز شهر کابل را هدف قرار دادند که در نتیجه بیش از 9 خبرنگار و 17 غیرنظامی کشته شدند.

مسئولیت این حمله تروریستی را که واکنش تند جوامع بین‌المللی، مقامات افغان و نهادهای مدافع رسانه‌ها را در پی داشت گروه تروریستی داعش به عهده گرفت.

درحالی که پارلمان افغانستان و نهادهای مدافع رسانه‌ها در این کشور از شورای امنیت سازمان ملل خواسته بودند تا درباره این حمله تحقیق کند، سفیر افغانستان به تازگی برخی از کشورهای خارجی را به حمایت از این حمله متهم کرده است.

«شیدااحمد ابدالی» سفیر افغانستان در دیدار از باشگاه خبرنگاران خارجی در هند به طور تلویحی، دولت پاکستان را به حمایت از حمله کابل متهم کرد.

به گزارش «اسندیا تودی»، ابدالی اظهارداشت: ما می‌دانیم که تروریسم در افغانستان ریشه در خارج از مرزهای این کشور دارد.

وی تصریح کرد که امیدوار است از طریق همکاری‌های منطقه‌ای، حمایت برنامه ریزی شده از تروریسم در افغانستان پایان یابد.

سفیر افغانستان در هند تاکید کرد: از همکاری هند و چین در افغانستان استقبال می‌کنیم و امیدواریم که این تلاش راه درست را به سایر کشورهای منطقه در افغانستان نیز نشان دهد.

ابدالی ادامه داد، هند و چین به دنبال سرمایه گذاری‌های مشترک در افغانستان هستند البته نباید همکاری در این کشور به دو همسایه محدود شود بلکه سایر همسایگان افغانستان نیز سهیم شوند.

مقامات افغان همواره اسلام‌آباد را به حمایت از مخالفان مسلح و گروه‌های تروریستی در افغانستان متهم کرده‌اند اما این کشور اتهامات دولت افغانستان را بی اساس دانسته است.

انتهای پیام/.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها