امروز : سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 22
۲۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172630
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ساعت ۱۶:۱۴
تعداد بازدید: 234
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود به نقل از روزنامه "دویچه ویرتشافتز ناخریشتن" آلمان، "پیتر آلتمایر"، وزیر اقتصاد آلمان در ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود به نقل از روزنامه "دویچه ویرتشافتز ناخریشتن" آلمان، "پیتر آلتمایر"، وزیر اقتصاد آلمان در راستای برطرف شدن مناقشات تجاری بین اتحادیه اروپا و آمریکا برپیشبرد مذاکره و نه راهکار انتقام تاکید دارد.

"سسیلیا مالمستروم"، کمیسر بودجه اتحادیه اروپا  چندی پیش تهدید کرده بود که چنانچه آمریکا اتحادیه اروپا را "به صورت دائمی و بدون قید و شرط" از تعرفه‌های گمرکی بر فولاد و آلومینیوم معاف نکند، اتحادیه اروپا در مقام تلافی برخواهد آمد.

ترامپ چندی پیش اعلام کرد که اعمال تعرفه های گمرکی برای فولاد و آلومینیوم علیه اتحادیه اروپا را تا اول ماه ژوئن به تاخیر می اندازد. وی این تصمیم را چند ساعت قبل از منقضی شدن معافیت این کشورها از تعرفه های تجاری آمریکا در روز سه شنبه هفته گذشته اتخاذ کرد.

اتحادیه اروپا در تلاش است تا به صورت دائمی از پرداخت تعرفه‌های گمرکی برای صادرات فولاد و آلومینیوم به آمریکا معاف شود. این تلاش‌ها اما تا کنون به جایی نرسیده است.

وزیر اقتصاد آلمان در این باره گفت: " من فورا توافقی با آمریکا در این زمینه را توصیه می کنم." این وزیر آلمانی برای چندمین بار متوالی خواستار یک توافق دو سوی آتلانتیک درباره پایین آمدن بهره های گمرکی برای کالاهای صنعتی شد.

وی افزود: ما باید دراین باره صحبت کنیم که توافق جدیدی را انجام دهیم، از جمله توافقی درباره تعرفه های صنعتی. هدف این توافق باید پایین آوردن تعرفه های گمرکی و نه افزایش آن باشد.

آلتمایر همچنین گفت: اما اگر ایالات متحده تعرفه های گمرکی خود را از اول ماه ژوئن علیه اروپاییان هم اعمال کند، این مسئله آسیب های زیادی به رفاه و رونق می زند.

ترامپ چندی پیش در تاریخ 23 ماه مارس تعرفه 25 درصدی علیه واردات فولاد و تعرفه 10 درصدی علیه واردات آلومینیوم را اعلام کرد و البته معافیت های موقتی را برای کانادا ، مکزیک، برزیل، اتحادیه اروپا ، استرالیا و آرژانتین در نظر گرفت.

یک منبع آگاه در این باره گفته است که دولت آمریکا پس از اول ژوئن دیگر به هیچ وجه معافیت های این کشورها از تعرفه های تجاری را تمدید نخواهد کرد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها