امروز : سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 22
۲۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172632
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ساعت ۱۶:۱۴
تعداد بازدید: 224
به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، «رصد» به نقل از برخی منابع دولتی افغان خبر داد که روند توزیع شناسنامه‌های الکترونیکی ...

به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، «رصد» به نقل از برخی منابع دولتی افغان خبر داد که روند توزیع شناسنامه‌های الکترونیکی در این کشور متوقف شده است.

براساس این گزارش، اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان دستور توقف توزیع شناسنامه‌های الکترونیکی را صادر کرده که دلیل آن نیز اختلافات گسترده در دولت عنوان شده است.

پس از اعلام آغاز روند توزیع شناسنامه‌های الکترونیکی، احزاب سیاسی افغانستان، چهره‌های سیاسی و حتی مقامات ارشد حکومت وحدت ملی نیز با آن مخالفت کردند و حتی «عبدالله» رئیس اجرایی دولت این کشور نیز آغاز این روند را در شرایط کنونی اقدامی «عوام فریبانه» خواند.

حزب «جمعیت اسلامی افغانستان» که براساس توافقی در تشکیل دولت کنونی افغانستان نیز دخیل بود، خود را مالک 50 درصد از کرسی‌های دولتی می‌داند و در بیانیه‌ای خواستار توقف این روند شده است.

حزب جمعیت در این بیانیه تصریح کرد که آغاز روند توزیع این شناسنامه‌ها غیرقانونی است زیرا محتوای آن مورد تایید پارلمان این کشور قرار نگرفته و در شرایط کنونی این اقدام موجب اختلال در روند ثبت‌نام انتخابات خواهد شد.

«احمدضیا مسعود» نماینده سابق غنی در امور حکومتداری خوب نیز آغاز این روند با وجود مخالفت گسترده تلاش غنی برای آغاز «کودتای هویتی» خوانده بود.

وی با اشاره تلویحی به درج واژه «افغان» در این شناسنامه‌ها تصریح کرد که هویت‌های فرهنگی اقوام این کشور را نمی‌توان را با یک دستور از بین برد و یا با کودتا آن را سرنگون کرد.

«صلاح‌الدین ربانی» وزیر خارجه افغانستان و رهبر حزب جمعیت نیز در این باره گفته بود که در حال حاضر اولویت مردم این کشور امنیت است و تصمیم ارگ ریاست جمهوری برای توزیع شناسنامه‌های الکترونیک در چنین زمانی سیاستی قومی است و در عوض آن توجه‌ها باید بر اقدام قاطع علیه تروریسم متمرکز باشد.

انتهای پیام/.

ما را در فیسبوک، توییتر و تلگرام دنبال کنید.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها