امروز : جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - 2018 September 21
۱۹:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172636
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ساعت ۱۶:۱۴
تعداد بازدید: 208
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود به نقل از ساوت چاینا مورنینگ پست، در روز دیدار رهبران دو کره مدارس کره شمالی با لغو کلاسهای عصر تصاویر ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود به نقل از ساوت چاینا مورنینگ پست، در روز دیدار رهبران دو کره مدارس کره شمالی با لغو کلاسهای عصر تصاویر دیدار رهبران خود را بر روی مانیتورهای بزرگ پخش کردند.

شهروندان کره شمالی ساکن در ژاپن تخمین می‌زنند درصورتیکه رئیس جمهوری کره جنوبی همچنان به باز کردن تدریجی مرزهای خود ادامه دهد  به زودی مجوز سفر به کره جنوبی را کسب خواهند کرد.

مدیر اجرایی مرکز صلح آمریکا-کره که در ژاپن مستقر است درباره توافق ایجاد شده گفت: زمانبندی و اقدامات دیپلماتیک کیم جونگ اون عالی بود. اول از همه او کره شمالی را به یک قدرت هسته‌ای تبدیل کرد و بعد از آن به کره جنوبی و ژاپن فرصتی برای مذاکره داد. کیم جونگ اون متوجه شد که دونالد ترامپ علاقمند به ملاقات و مذاکره با وی است و از این مسئله به سود خود بهره برد.

البته واقعا مشخص نیست که تضمین های داده شده در نشست کره تا چه اندازه ضمانت اجرایی دارند و در بهترین سناریو، اتحاد دو کره به نظر چندین دهه به طول خواهد انجامید.

سیستم دو کشور بسیار متفاوت از یکدیگر است. اتحاد این دو کشور دستکم 20 سال و احتمالا 50 سال به طول خواهد انجامید. کره شمالی در گذشته پیشنهاد ایجاد یک کنفدراسیون متشکل از دو ایالت را مطرح کرده بود که تا اندازه ای واقعبینانه تر به نظر می‌رسد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها