امروز : جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - 2018 September 21
۱۹:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172639
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ساعت ۱۶:۱۴
تعداد بازدید: 212
به گزارش پیروان مــوعــود به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، حسین الحاج حسن وزیر لبنانی وابسته به حزب الله اعلام کرد که از نهاد المشنوق وزیر کشور می ...

به گزارش پیروان مــوعــود به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، حسین الحاج حسن وزیر لبنانی وابسته به حزب الله اعلام کرد که از نهاد المشنوق وزیر کشور می خواهد تا در روند رأی گیری تسریع کند.

وی تاکید کرد در صورتی که این روند ادامه پیدا کند احتمالاً ما خواستار تمدید زمان انتخابات تا بعد از ساعت 7 عصر خواهیم بود. مراکز رأی گیری لبنان از ساعت 7 صبح امروز به روی مردم باز شده و انتخابات تا ساعت 7 عصر به وقت بیروت ( 20 و 30 دقیقه به وقت تهران) ادامه خواهد داشت .

الحاج حسن از اهالی لبنان خواست تا با حضور گسترده در پای صندوق‌های رای‌گیری به این اقدامات واکنش نشان دهند، چرا که احتمالا توطئه‌ای برنامه‌ریزی شده برای جلوگیری از رأی دادن برخی لبنانی‌ها وجود داشته باشد.

محمد رعد نماینده پارلمان لبنان وابسته به فراکسیون وفاداری به مقاومت نیز در اظهاراتی تاکید کرد: متاسفانه برخی اقدامات وجود دارد که در روند رای گیری مانع‌تراشی کرده و مراحل رهگیری را به تعویق می‌اندازد.

این مقام حزب الله گرایش مردم به سمت مراکز رای گیری را بیشتر شبیه یک همه‌پرسی دانست.

در این دوره از انتخابات 597  نفر برای تصدی 128 کرسی پارلمان لبنان در مناطق مختلف با هم به رقابت می پردازند که 86 نفر از آنها زن هستند. تعداد نمایندگان زن در پارلمان کنونی لبنان 4 نفر است. تعداد افراد واجد شرایط رأی دادن 3.7 میلیون نفر است. سن رأی‌گیری در لبنان 21 سال است.

فراکسیون اکثریت پارلمانی نیازمند دست کم 65 کرسی است تا بتواند تصمیمات مورد نظر خود را در امور داخلی این کشور عملی کند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها