امروز : سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 22
۲۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172640
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ساعت ۱۶:۱۴
تعداد بازدید: 215
به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، پس از شکست گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه، کوچ افراد وابسته به داعش به افغانستان روند مبارزه با ...

به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، پس از شکست گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه، کوچ افراد وابسته به داعش به افغانستان روند مبارزه با داعشی‌ها در این کشور را به چالش کشیده است.

ژنرال «فقیرمحمد جوزجانی» فرمانده پلیس ولایت جوزجان به گروه رسانه‌ای «بلومبرگ» گفت: حدود 600 جنجگوی داعشی در این ولایت در حال مبارزه با نیروهای امنیتی افغان هستند.

وی در ادامه تصریح کرد که گروه تروریستی داعش در این ولایت حدود 150 جنگجوی خارجی دارد که بیشتر آنها طی ماهای اخیر از طریق پاکستان وارد افغانستان شده‌اند.

این مقام ارشد پلیس اظهار داشت:  جنگجویان خارجی داعش اتباعی از کشورهای فرانسه، سودان و چین هستند که مسئولیت آموزش جنگجویان محلی این گروه تروریستی را به عهده دارند.

برخی از کارشناسان بر این باورند که داعش در افغانستان ارتباطی با سوریه و عراق ندارد اما فرمانده پلیس جوزجان گفت که ورود جنگجویان خارجی داعش به کشورش، جان تازه به این گروه تروریستی در افغانستان داده است.

ژنرال جوزجانی هشدار داد: اگر گروه تروریستی داعش در افغانستان برای مدت طولانی ماندگار شود ممکن است در برای تاسیس دولت خود خوانده جدیدی تلاش کنند.

گروه تروریستی داعش برای نخستین بار در سال 2015 میلادی در شرق افغانستان اعلام موجودیت کرد که بیشتر اعضای آن از جنگجویان سابق تحریک طالبان پاکستان هستند.

این گروه تروریستی فعالیت هایش را از شرق افغانستان به سایر ولایت‌ها و بویژه به فاریاب و جوزجان در شمال افغانستان گسترش داده است.

بسیاری از کشورهای منطقه از جمله روسیه،  مقامات واشنگتن را به انتقال جنگجویان داعشی از عراق و سوریه به افغانستان متهم می‌کنند.

انتهای پیام/.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها