امروز : جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - 2018 September 21
۲۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172642
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ساعت ۱۶:۱۴
تعداد بازدید: 199
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، روزنامه "تاگس اشپیگل" آلمان با توجه به تحولات و رخدادهایی که احتمالا در روزهای آینده  به ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، روزنامه "تاگس اشپیگل" آلمان با توجه به تحولات و رخدادهایی که احتمالا در روزهای آینده  به وقوع می پیوندد خطرات زیادی را در انتظار رژیم صهیونیستی دانسته و نوشت: در اسرائیل این روزها شرایط عجیب و غریبی حاکم است. از یک طرف همه چیز مانند همیشه است. اسرائیل همین چند روز پیش بود که هفتادمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفت و پیام اسرائیلی قدرتمند را ارسال کرد.

اما از سوی دیگر اسرائیل به نظر می رسد این روزها بسیار عصبی و نگران است و از خیلی چیزها می ترسد. در روزهای آینده احتمالا چندین طوفان در زمینه های مختلف اسرائیل را در خواهد نوردید. بحث های زیادی درباره فوران خشونت ها علیه این رژیم و یک ماه می انفجاری برای اسرائیل وجود دارد. برخی هم روزهای آینده را روزهایی سرنوشت ساز برای این رژیم می دانند.

به زبان ساده می توان گفت که ترس از وقوع یک جنگ همواره بیشتر و بیشتر می شود. در بسیاری از سناریوهای رویارویی، ایران نقشی مرکزی و مهم را ایفا می کند. یکی از مسائلی که از اهمیت ویژه ای برخوردار است مسئله توافق هسته ای با ایران است. آیا دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به این توافق پایبند خواهد ماند و یا تحریم ها علیه ایران را مجددا اجرایی خواهد کرد؟ تا 12 ماه می (22 اردیبهشت ماه) رئیس جمهور آمریکا باید در این باره تصمیم گیری کند. ترامپ همچون گذشته این توافق را بدترین توافق همه دوران ها می داند.

بسیاری این طور ارزیابی می کنند که آمریکا از این توافق خارج خواهد شد. ایران تهدید کرده است که در صورت خروج آمریکا از برجام دوباره برنامه هسته ای خود را در سطحی گسترده در پیش خواهد گرفت و این مسئله از دید  اسرائیل یک تهدید موجودیتی برای امنیت این رژیم است. رهبری در تهران دوباره و دوباره موجودیت اسرائیل را تهدید به نابودی می کند و اسرائیل هم چنین تهدیدهایی را بسیار جدی می گیرد.

البته اینکه اسرائیل و ایران به صورت مستقیم وارد رویارویی شوند بعید به نظر می رسد. احتمالا این رویارویی ها در جنگ کوچک دیگری در سوریه تشدید می شود. در سوریه نیز جمهوری اسلامی ایران همواره نفوذ بیشتری به دست می آورد.

نویسنده در ادامه به یکی دیگر از خطراتی که در روزهای آینده در انتظار اسرائیل است اشاره کرده و نوشت: اسرائیل همچنین به دلیل واقعه دیگری که ظاهرا خوشاید به نظر می رسد در معرض تهدید قرار دارد. در 14 ماه می ( 24 اردیبهشت ماه) سفارت آمریکا به صورت سمبولیک به بیت المقدس منتقل می شود. این مراسم با حضور هیات بزرگی از آمریکا برگزار شده و احتمالا شخص دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هم برای این مراسم به سرزمین های اشغالی سفر خواهد کرد.

از دید رهبری رژیم صهیونیستی، این یک روز تاریخی خوشایند است؛ چرا که آمریکا به عنوان یک قدرت جهانی، بیت المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت می شناسد. هم زمان البته آشوب ها و ناآرامی های سختی در انتظار این رژیم خواهد بود.

برای فلسطینیان این انتقال سفارت به عنوان یک توهین قلمداد می شود. آن ها حداقل شرق بیت المقدس را به عنوان پایتخت دولت آینده خود می دانند. به هر حال وضعیت برای اسرائیل در شرایطی متشنج است. فلسطینیان همچنان تاسیس دولت اسرائیل در 14 ماه می سال 1948 را تا امروز به عنوان یک بدبختی احساس می کنند. در 15 ماه می فلسطینیان این فاجعه را به عنوان روز نکبت به یاد می آورند.

بنابراین این روز به دلیل رخدادهایی که قرار است مصادف با آن اتفاق بیافتد بسیار انفجاری و متشنج خواهد بود. مقاومت فلسطین، حماس می خواهد از این تاریخ استفاده کند و در 10 روز آینده اعتراضات در نوار غزه قرار است به نقطه اوج خود برسد. در شش هفته گذشته هم در روزهای جمعه اعتراضاتی موسوم به بازگشت در مرزهای نوار غزه برگزار می شد که طی آن ده ها فلسطینی کشته شدند.

در سالروز نکبت هم قرار است این اعتراضات به اوج خود برسد. "اسماعیل هنیه"، رئیس گروه مقاومت فلسطین حماس از این مسئله خبر داده و اعلام کرده است که ما به سرزمین فلسطین بازخواهیم گشت.

به این ترتیب در روزهای آینده خطرات زیادی در انتظار اسرائیل خواهد بود.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها