امروز : سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 22
۲۲:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172652
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ساعت ۰۷:۵۵
تعداد بازدید: 322
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود به نقل از الفرات نیوز، امروز شنبه در پی درخواست شیخ مهدی الکربلائی نماینده مرجعیت دینی عراق از شهروندان ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود به نقل از الفرات نیوز، امروز شنبه در پی درخواست شیخ مهدی الکربلائی نماینده مرجعیت دینی عراق از شهروندان برای حضور در پای صندوق‌های رأی، میزان مشارکت شهروندان در انتخابات افزایش یافت.

درخواست ائتلاف "المالکی" برای توقف تخلفات در مراکز انتخاباتی

ائتلاف دولت قانون از دستگاه‌های امنیتی و کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق خواست که به تخلفاتی که در مراکز انتخاباتی صورت می‌گیرد، پایان دهد.

دفتر اطلاع رسانی ائتلاف دولت قانون اعلام کرد: با وجود اینکه همه احزاب سیاسی منشور اخلاقی انتخابات را زیر نظر سازمان ملل امضا کردند و با وجود اینکه ما بر ضرورت سالم برگزار شدن انتخابات و موفقیت آن تاکید کردیم، برخی از گروه‌ها بعد از درک شکست زودهنگام خود در انتخابات، تلویحا از تصمیم خود برای حمله مسلحانه به مراکز انتخاباتی خبر داده‌اند.

دستور العبادی مبنی بر لغو ممنوعیت عبور و مرور خودروها در استان‌ها

حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق دستور رفع ممنوعیت عبور و مرور خودروها در استان‌های این کشور را صادر کرد تا فرصت رأی‌دهی برای همه شهروندان فراهم شود.

بسته شدن مراکز اخذ رای در تمام استان‌های عراق

رأس ساعت 6 عصر به وقت عراق(19 و 30 دقیقه به وقت تهران)، درهای مراکز اخذ رأی بسته شد و بدین ترتیب زمان انتخابات پارلمانی عراق به پایان رسید.

میزان مشارکت در برخی مناطق

میزان مشارکت در المثنی 47 درصد و میزان مشارکت در نجف 38 درصد اعلام شده است.‎ استانی که بیشترین میزان مشارکت در آن ثبت شده است

حازم الردینی عضو کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق گفت: پیش‌بینی می‌کنیم که بیشترین میزان مشارکت شهروندان در انتخابات پارلمانی متعلق به شهر موصل مرکز نینوا در شمال بغداد باشد. ‎

آغاز شمارش الکترونیکی آراء

روند شمارش الکترونیکی آراء در انتخابات پارلمانی بعد از بسته شدن در مراکز اخذ رأی آغاز شده است.

کمیساریای عالی انتخابات عراق اعلام کرد که نتایج این انتخابات همراه با نتایج انتخابات نیروهای امنیتی و شهروندان مقیم خارج 24 ساعت بعد از پایان انتخابات آغاز می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها