امروز : سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 22
۲۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172657
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ساعت ۰۷:۵۵
تعداد بازدید: 301
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، "دیتمار بارتش"، رئیس فراکسیون چپ های آلمان در مصاحبه ای با روزنامه "تاگس اشپیگل"، به ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، "دیتمار بارتش"، رئیس فراکسیون چپ های آلمان در مصاحبه ای با روزنامه "تاگس اشپیگل"، به مسئله برجام و خروج آمریکا از آن پرداخته و در پاسخ به این پرسش که آیا اتحادیه اروپا می تواند توافق اتمی با ایران را بدون آمریکا نجات دهد گفت: دولت آلمان و اتحادیه اروپا باید حداقل هر آنچه را در قدرت دارند بکار گیرند و مشترکا با روسیه و چین در این راستا تلاش کنند. دولت فدرال آلمان نباید در برابر تهدیدات تحریمی تهران سر خم کند.

وی افزود: اروپا نباید اجازه دهد که تاکتیک اخاذی و تهدید ترامپ موفقیت داشته باشد. از این رو اروپا باید نه تنها با کلام بلکه از طریق گام های ملموس و مشخص با این مسئله مقابله کند. دولت آلمان از جمله می تواند یک صندوق اروپایی را تشکیل دهد که از شرکت های اروپایی که با ایران تجارت می کنند و از تحریم های آمریکا آسیب می بینند حمایت کند.

بارتش در بخش دیگری از این مصاحبه تاکید کرد که دولت آلمان باید این مسئله را آشکار کند که خود این کشور، اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن یک سیاست مستقل را در این راستا دارند. هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان باید در مسئله توافق هسته ای با ایران به سیاست های سلف خود زیگمار گابریل و اشتاین مایر بپیوندد.

وی همچنین بر لزوم مناسبات با روسیه تاکید کرده و گفت: بدون روسیه مسائلی از جمله بحران سوریه قابل حل نیست.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها