امروز : جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 24
۱۵:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172676
تاریخ انتشار: ۲ خرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 428
به گزارش پیروان مــوعــود، اولین جلسه پارلمان منتخب مردمی که ساختاری متفاوت از پارلمان‌های گذشته لبنان دارد، امروز به ریاست میشل المر رئیس سنی ...

به گزارش پیروان مــوعــود، اولین جلسه پارلمان منتخب مردمی که ساختاری متفاوت از پارلمان‌های گذشته لبنان دارد، امروز به ریاست میشل المر رئیس سنی برگزار می‌شود. دستور کاری این نشست انتخاب رئیس پارلمان برای مدت 4 سال و معاون وی است. ‎

طبق برآوردها نبیه بری با بیش از 100 رأی ریاست پارلمان را بر عهده خواهد گرفت. وی از سال 1992 این سمت را عهده دار بوده است و به یکی از تاثیرگذارترین شخصیت‌های سیاسی لبنان تبدیل شده است.

با توجه به اینکه بری در انتخابات برای تصدی این سمت رقیبی ندارد، جریان آزاد ملی لبنان اعلام کرده که به نمایندگان خود آزادی عمل خواهد داد تا به بری رأی بدهند یا رأی سفید در صندوق بیندازند این موضوع را جبران باسیل رئیس جریان آزاد ملی دیروز اعلام کرد. ماریو عون از دیگر نامزدهای پارلمانی فراکسیون تغییر و اصلاح نیز امروز آن را تایید کرد.

در انتخابات مربوط به معاون رئیس پارلمان لبنان اما، رقابت سخت‌تری بین ایلی الفرزلی و انیس نصار نامزد حزب نیروهای لبنانی وجود دارد. البته منابع لبنانی پیش‌بینی می‌کنند که الفرزلی نامزد ورد حمایت نبیه بری و ائتلاف شیعیان بتواند در این رقابت با بیش از 80 رأی پیروز شود و پست معاونت بری را بر عهده بگیرد.

از امروز دولت سعد حریری رسمیت خود را از دست داده و به دولت پیشبرد امور تبدیل ‌شده است. مشخص کردن فرد مأمور تشکیل کابینه بعد از رایزنی‌های صورت گرفته توسط میشل عون رئیس جمهور لبنان با فراکسیون‌های پارلمانی و شخصیت‌های مستقل انجام می‌شود. البته با توجه به مذاکرات صورت گرفته تاکنون به نظر می‌رسد سعد حریری با وجود افت شدید کرسی‌های پارلمانی متبوعش مورد اجماع بیشتر گروه‌های سیاسی لبنان برای تصدی دور جدید از نخست‌وزیری لبنان است.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها