امروز : جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 24
۱۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172681
تاریخ انتشار: ۲ خرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 439
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، مردم در کابل همراه با بسیاری از علما و روحانیون افغانستان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین با ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، مردم در کابل همراه با بسیاری از علما و روحانیون افغانستان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین با برگزاری همایشی نفرت و انزجار شدید خود را نسبت به انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس را ابراز داشتند.

شرکت کنندگان ضمن آتش زدن پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی اسرائیل خواستار خروج زود هنگام سفیر آمریکا از کابل و ایجاد سفارت فلسطین در افغانستان شدند.

در این همایش همچنین بر جهاد علیه نظامیان آمریکایی تاکید شد.

سخنرانان این همایش، عربستان و سران کشورهای عربی را به بردگی و سرسپردگی به آمریکا و رژیم اسرائیل متهم کردند.

«مولوی حبیب الله حسام» رئیس «شورای اخوت اسلامی» در افغانستان اظهارداشت: در صدر تمام خونریزی‌ها و تروریسم جهانی آمریکا دخالت دارد.

وی ادامه داد: تا زمانی که آمریکا در افغانستان حضور داشته باشد مشکلات همچنان دامنگیر این ملت مظلوم است.

به بیان رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان،  مردم کشورش همه روز به وسیله آمریکا کشته می‌شوند در حالی که حکام عرب با اعلام بردگی آمریکا و رژیم اسرائیل بدون دستور آنها کاری انجام نمی‌دهند.

«عبدالحکیم منیب» معاون وزارت حج و اوقاف افغانستان نیز در سخنانی ضمن تشکر از اعلام حمایت اشرف غنی از مواضع علمای افغانستان در برابر فلسطین از حکومت وحدت ملی خواست تا مواضع روشن‌تری را در حمایت از مردم مظلوم فلسطین اعلام کند.


در بخش دیگری از همایش ضد آمریکایی مردم کابل، «مولوی باز محمد رحیمی» معاون «بنیاد دعوت اسلامی علمای افغانستان» در سخنان خود اظهار داشت که دشمنی آمریکای متجاوز تنها به بیت المقدس محدود نیست بلکه با آزادی ملت های مسلمان و آزاده مشکل دارد.


«مولوی فضل کریم سراجی» رئیس «ارشاد و انسجام مساجد وزارت حج و اوقاف افغانستان» نیز در بیانات خود ابراز امیدواری کرد که اقدام گستاخانه ترامپ باید نقطه عطفی شود تا همه مسلمانان با کنار گذاشتن اختلافات خودشان برای آزادی بیت المقدس تلاش کنند.

مولوی سراجی و دیگر سخنرانان این همایش همچنین  خواستار زمینه سازی حکومت افغانستان برای ایجاد سفارت فلسطین در کابل شدند.

در این همایش بسیاری دیگر از علما و روحانیون افغانستان تاکید کردند که مسئله قدس مسئله جهان اسلام و خط قرمز تمام مسلمانان محسوب می‌شود.

برخی از سخنران در این همایش خواستار مبارزه با آمریکا برای خروج از افغانستان شدند.

در پایان این همایش مردم کابل پرچم‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند.

انتهای پیام/.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها