امروز : چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 February 20
۲۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172690
تاریخ انتشار: ۲ خرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 331
به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، پس از گزارش اخیر بازرسان آمریکایی درباره عدم موفقیت استراتژی واشنگتن در افغانستان، دولت ترامپ جایگزین ...

به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، پس از گزارش اخیر بازرسان آمریکایی درباره عدم موفقیت استراتژی واشنگتن در افغانستان، دولت ترامپ جایگزین جدیدی را برای ژنرال «جان‌ نیکلسون» فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو  در این کشور معرفی کرد.

طالبان نیز با اشاره به این موضوع در «الاماره» اظهار داشت که آغاز عملیات بهاری این گروه فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان را با شکست روبرو کرد.

این گروه تصریح کرد، نیروهای آمریکایی و افغان با وجود تبلیغات گسترده در برابر طالبان با شکست روبرو شدند زیرا جنگ این گروه جنگ امکانات نیست بلکه جنگ عقیده است.

طالبان مدعی شد که در سه روز نخست از زمان آغاز عملیات بهاری 300 عملیات تهاجمی انجام داده‌ است و مناطق وسیعی در ولایت‌های بدخشان، فاریاب، بغلان، قندز، بادغیس، غزنی، بدخشان و بلخ را در اختیار دارد.

این گروه تاکید کرد، به جای تبلیغات، به گام عملی باور دارد و هیچ نیروی نمی‌تواند در برابر آنها در افغانستان مقاومت کند.

اخیرا بازرسان وزارتخانه‌های دفاع، خارجه و اداره توسعه بین‌المللی آمریکا استراتژی واشنگتن در افغانستان را شکست خورده اعلام کردند.

انتهای پیام/.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها