امروز : چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 February 20
۲۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172691
تاریخ انتشار: ۲ خرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 326
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود به نقل از روزنامه "دی ولت" آلمان، "کارین کنایسل"، وزیر امور خارجه اتریش در سخنانی به ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود به نقل از روزنامه "دی ولت" آلمان، "کارین کنایسل"، وزیر امور خارجه اتریش در سخنانی به مسئله خروج دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران پرداخته و تاکید کرد که تهدیدات تحریمی رئیس جمهور آمریکا نمی تواند به سادگی از طرف اتحادیه اروپا تحمل شود.

وی یک توافق اتمی جدید با ایران را رد کرده و گفت: توافقات باید حفظ شوند.

به این ترتیب دولت اتریش در مناقشات برسر توافق هسته‌ای با ایران  به دولت آمریکا درباره نقض قوانین بین المللی هشدار داده و در مصاحبه‌ای با روزنامه "دی ولت" آلمان گفت: اگر تحریم های مجدد آمریکا در آینده همچنین خارج از قلمرو ایالات متحده اعتبار داشته باشد، این مسئله نقض صریح قوانین بین المللی از طرف ایالات متحده است.  

وی همچنین تصریح کرد که تهدیدات تحریمی آمریکا علیه شرکت های اروپایی که بعد از خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای با ایران همچنان می خواهند با تهران تجارت انجام دهند نمی تواند به سادگی از طرف اتحادیه اروپا پذیرفته شود.

کنایسل همچنین تاکید کرد که اتحادیه اروپا باید به نقض قوانین بین المللی واکنش نشان دهد. هم زمان اما ما باید تلاش کنیم که آمریکا یک شریک مهم برای اتریش و اتحادیه اروپا باقی بماند.

وی در این باره هشدار داد که بعد از خروج احتمالی شرکت های اروپایی از ایران چینی ها در این کشور تجارت های اروپا با تهران را در پیش گیرند.

وزیر خارجه اتریش همچنین با یک توافق هسته‌ای جدید با ایران مخالفت کرده و تاکید کرد که توافقات انجام شده باید حفظ شوند. موضع ما هرگز این نبوده است که توافق امضا شده در سال 2015 را یک بار دیگر باز کنیم. این مسئله تنها ناامنی قانونی ایجاد می کند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها