امروز : شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - 2019 April 20
۲۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172699
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۷ - ساعت ۱۹:۳۸
تعداد بازدید: 360
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود،‌المیادین از پیشروی گسترده نیروهای ارتش سوریه در شهرک بصر الحریر و ملیحه العطش در حومه شرقی درعا و ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود،‌المیادین از پیشروی گسترده نیروهای ارتش سوریه در شهرک بصر الحریر و ملیحه العطش در حومه شرقی درعا و آزادسازی منطقه «اللجاة»  واقع در حومه شمال شرقی درعا پس از درگیری با گروه‌های تروریستی خبر داد، همزمان منابع سوری از حاکم شدن حالتی از سرخوردگی در گروه‌های تروریستی در جبهه شرقی درعا  خبر داده‌اند.

منابع میدانی به الوطن سوریه گفته‌اند نیروهای ارتش توانستند منطقه«اللجاة» در حومه شرقی درعا را پس از درگیری‌های شدید با تروریست‌ها آزاد کنند، همزمان با این تحول، یگان‌های دیگری از ارتش در سایه فروپاشی کامل تروریست‌ها در شهرک‌های ناحته و ملیحه شرقی ورود به این مناطق برای پاکسازی آن را آغاز کرده‌اند.

بر اساس گزارش اعلام حربی، ارتش سوریه بیشتر روستاها و شهرک‌های منطقه اللجاه را از لوث تروریست‌ها پاکسازی کرده و حالتی از هرج و مرج و فروپاشی در صفوف تروریست‌ها حاکم شده که در مقابل پیشروی سریع ارتش پس از ویران شدن استحکامات و تلفات و خسارت‌های سنگین فرار می‌کنند.

الوطن به نقل از منابع محلی تصریح کرد شمار زیادی از افراد مسلح تمایل دارند به صفوف ارتش بپیوندند، با این حال ارتش هرچند از این مسئله استقبال کرده، ولی جانب احتیاط و هوشیاری را در پیش گرفته، زیرا این افراد در گذشته تهدید می‌کردند تا آخرین رمق خواهند جنگید در نتیجه آنها مواضع ثابتی ندارند و مداوم آن را تغییر می‌دهند.

این در حالی است که گروه‌های تروریستی با خمپاره، شهر السویداء را هدف قرار دادند که سبب زخمی شدن شماری از غیرنظامیان شد.

یک منبع نظامی سوری هم از ادامه جنایات جبهه تروریستی النصره و اقدامات تجاوزکارانه تروریست‌های آن در ایجاد رعب و وحشت در میان مردم و هدف قرار دادن مواضع ارتش و متشنج کردن اوضاع جنوب سوریه برای جلوگیری از تکمیل روند آشتی با گروه‌های مسلحی خبر داد که آماده تسلیم و تحویل سلاح و رسیدگی به اوضاعشان هستند.

‎تازه‌ترین خبر از تحولات میدانی سوریه از موفقیت نیروهای ارتش در آزادسازی کامل شهرک‌های «بصر الحریر و ملیحة العطش» در حومه شرقی درعا پس از هلاکت تروریست‌های جبهه النصره و گروه‌‌های همپیمان آنها و نیز پیشروی در شهرک ناحته در سایه فروپاشی گسترده صفوف تروریست‌ها حکایت می‌کند.

خبرنگار پیروان مــوعــود در دمشق از فرار شمار زیادی از تروریست‌های جبهه النصره از شهر بصری در درعا به سمت مرزهای اردن از جمله احمد العوده سرکرده گروه موسوم به شباب السنه خبر داد که وی به همراه باند تحت فرماندهی خود گریخته است.

نیروهای ارتش همچنین پس از ورود به شهرک‌ الملیحات به اطراف شهرک الحراک در حومه شرقی درعا وارد شدند.

انتهای پیام/

 

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها