امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17270
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۸
تعداد بازدید: 156
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه «ملیت»، شب گذشته و در بخش اخبار شبانگاهی شبکه‌های تلویزیونی ترکیه، تصاویری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه «ملیت»، شب گذشته و در بخش اخبار شبانگاهی شبکه‌های تلویزیونی ترکیه، تصاویری از یک شهر کردنشین نشان داده شد که موجب تعجب اغلب تحلیلگران سیاسی و رسانه‌ای این کشور شد.

به گزارش کردپرس، ماجرا از این قرار است که در شهر جیزره در استان «شرناخ»، یک گروه از جوانان و نوجوانان کُرد که چهره‌های خود را با نقاب و دستمال پوشانده و تصویری از اوجالان روی تیشرت‌های آنها چاپ شده بود، در مرکز شهر، اقدام به متوقف کردن خودروها و کنترل مدارک رانندگان و سرنشینان خودروها و عابران کردند.

این گروه که خود را جنبش جوانان میهن دوست و دموکرات (YDG-H) نامیده‌ و تصاویری از آموزش‌های نظامی گروه بدون سلاح خود را منتشر کرده و اعلام کرده‌اند: «با اعلام جنبش آزادی و رهایی دموکراتیک در پیام نوروزی دیاربکر، قبول موجودیت کُرد و کردستان، بخش مهمی از شرایط صلح است و در این راستا وظیفه خود می‌دانیم که به منظور برقرای انتظامات و ارتقای سطح توان دفاع از خود، جنبش جوانان میهن دوست و دموکرات را تاسیس کنیم.»

وحدالدین اُزکان استاندار شرناخ در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی گفت:«ما در حال حاضر در حال بررسی همه عکس ها و تصاویر ویدیویی مزبور هستیم. بدون شک چنین اقداماتی را غیرقانونی می دانیم و نتیجه تحقیقات خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به اطلاع مردم می رسانیم.»

انتشار این تصاویر بازتاب گسترده‌ای در رسانه های ترکیه پیدا کرده و این اقدام در دوران مذاکرات صلح بین پ‌کک و ترکیه، عجیب و خطرناک توصیف شد.

چند روز پیش نیز پلیس دیاربکر، راهپیمایی هواداران حزب صلح و دموکراسی به منظور محکوم نمودن فحشا و اعتیاد را به خاطر حضور گروهی از جوانان نقاب پوش در جمع راهپیمایان متوقف کرده و به آنها اجازه حرکت نداد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار