امروز : شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - 2019 April 20
۲۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172700
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۷ - ساعت ۱۹:۳۸
تعداد بازدید: 343
به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، طالبان در بیانیه‌ای اظهار داشت که شکست نظامی آمریکا در جنگ 17 ساله افغانستان باعث شد تا آنها برای ...

به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، طالبان در بیانیه‌ای اظهار داشت که شکست نظامی آمریکا در جنگ 17 ساله افغانستان باعث شد تا آنها برای فرار از این کشور آمادگی بگیرند.

این گروه افزود: نیروهای آمریکایی از پیروزی نظامی در برابر طالبان ناامید شده‌ند و حالا برای تضعیف طالبان با ایجاد فشارهای مذهبی و سیاسی تلاش می‌کنند.

بیانیه طالبان با اشاره به اظهارات ژنرال «جان نیکلسون» تصریح کرد که نشست‌های اخیر شماری از علمای افغانستان و زیر سوال بردن طالبان نیز در راستای اهداف آمریکا صورت گرفته‌ است.

فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان چندی قبل گفته بود که آنها تلاش خواهند کرد تا در کنار فشار نظامی، فشارهای مذهبی، سیاسی و اجتماعی نیز به طالبان اعمال کند.

در بیانیه این گروه آمده است: «طالبان نشست های را که با استفاده از عنوان علما صورت می‌گیرد روندی اسلام‌ستیزانه می‌داند که از سوی آمریکایی‌ها رهبری می‌شود، آمریکایی‌ها می‌خواهند در این نشست‌ها اشغال نظامی خود را مشروعیت دینی ببخشند و جهاد مردم در برابر خود را تضعیف کنند».

طالبان تصریح کرد که این توطئه و جنگ تبلیغاتی علیه طالبان نیز با شکست مواجه خواهد، ما به علما هشدار می‌دهیم که آمریکایی‌ها بیانیه نهایی آنها را تحریف خواهد کرد. که این اتفاق در نشست اندونزی نیز افتاد.

در پایان این بیانیه طالبان از علمای افغانستان خواسته است تا از شرکت در نشست‌های که از سوی دولت افغانستان و نیروهای آمریکایی برگزار می‌شوند خودداری کنند.

انتهای پیام/.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها