امروز : پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - 2019 April 18
۱۹:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172705
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۷ - ساعت ۱۹:۳۸
تعداد بازدید: 359
به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، حمایت نیروهای خارجی از داعش موضوع جدیدی در افغانستان نیست و نیروهای خارجی پیش از این نیز بارها به مواضع ...

به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، حمایت نیروهای خارجی از داعش موضوع جدیدی در افغانستان نیست و نیروهای خارجی پیش از این نیز بارها به مواضع طالبان در ولایت ننگرهار در حمایت از داعش حمله کرده بودند.

اخیرا در برخی از مناطق ولایت کنر که به دلیل حملات راکتی ارتش پاکستان و حملات هوایی نیروهای خارجی از حضور طالبان تصفیه شده بود به دست گروه تروریستی داعش افتاده است.

«صالح‌محمد صالح» نماینده کنر در پارلمان گفت: در مناطقی که طالبان هدف سرکوب قرار گرفته است داعش مستقر شده و به تهدیدی جدی برای مردم این ولایت تبدیل شده است.

وی در ادامه تصریح کرد که «وته‌پور»، «دیوه‌گل»، «پیچ‌دره» و «مانوگی» مناطقی هستند که پس از فشارهای نظامی بر طالبان و عقب نشینی آنها، داعش در آن مستقر شده است.

این در حالی است که نیروهای خارجی به هدف تصفیه طالبان از کنر این گروه را هدف قرار می‌دهد تا زمینه استقرار داعش در این ولایت را فراهم کند.

از سوی دیگر، حملات راکتی از خاک پاکستان به ولایت‌های شرقی افغانستان از شش سال گذشته تاکنون ادامه دارد و مناطق مانوگی و وته‌پور نیز بارها هدف حملات راکتی قرار گرفته است.

برخی از کارشناسان افغان نیز بر این باورند که ارتش پاکستان با انجام حملات راکتی به ولایت‌های شرقی افغانستان سبب آواره شدن مردم و زمینه استقرار داعش را فراهم می‌کند.

انتهای پیام/.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها