امروز : شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - 2019 April 20
۲۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172710
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۷ - ساعت ۱۹:۳۸
تعداد بازدید: 295
به گزارش پیروان مــوعــود، ویکتور محمود اف، دبیر شورای امنیت ریاست جمهوری ازبکستان و هیات عالی سیاسی و اقتصادی همراه وی، با محمدجواد ظریف، وزیر امور ...

به گزارش پیروان مــوعــود، ویکتور محمود اف، دبیر شورای امنیت ریاست جمهوری ازبکستان و هیات عالی سیاسی و اقتصادی همراه وی، با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

محمود اف، دیدارهای خود و هیات همراه با مقامات عالی کشورمان را بسیار سازنده توصیف و با اشاره به اشتراکات عمیق تاریخی و فرهنگی و مواضع مشترک در مسایل منطقه و بین المللی بین دو کشور، گفت: رهبری ازبکستان معتقد به تعمیق و گسترش روابط در همه زمینه ها با جمهوری اسلامی ایران است و ازبکستان خواستار پیشبرد روابط و همکاریهای اقتصادی در همه زمینه ها، از جمله ترانزیت، حمل و نقل، انرژی و نیز تبادلات فرهنگی و توریسم با جمهوری اسلامی و بر اساس اراده مشترک می باشد.

ظریف نیز در این دیدار با اظهار خرسندی از سفر هیات عالیرتبه ازبکستان و ابراز خوشبینی نسبت به آینده روابط فیمابین، گفت: خوشحالیم که شاهد شروع دورانی جدید و سازنده بین ازبکستان با منطقه و جمهوری اسلامی ایران هستیم و توسعه توسعه همکاریهای تهران - تاشکند را به سود منافع و مصالح دو ملت و در جهت تقویت همکاریهای منطقه ای و تامین صلح، ثبات و امنیت در منطقه می دانیم.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین، کمک به روند تقویت امنیت و ثبات و همکاریهای اقتصادی در حوزه ترانزیت در افغانستان را از جمله اهداف دو کشور در جهت تقویت همکاریهای منطقه ای دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران خواهان منطقه ای قوی بر اساس همکاری می باشد.

انتهای پیام/.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها