امروز : پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - 2019 April 18
۱۹:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172713
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۷ - ساعت ۱۹:۳۸
تعداد بازدید: 410
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود به نقل از ساوت چاینا مورنینگ پست، به نظر می‌رسد کاهش تنش در شبه جزیره کره (هرچند به شکل ظاهری) ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود به نقل از ساوت چاینا مورنینگ پست، به نظر می‌رسد کاهش تنش در شبه جزیره کره (هرچند به شکل ظاهری) تاثیری بر سیاستهای دولت ژاپن نداشته و باوجود توافق صورت گرفته میان آمریکا و کره شمالی توکیو تمایلی به برچیدن سامانه دفاع موشکی اگئیس ندارد.

با توجه به مخالفت افکار عمومی ژاپن با حضور نظامیان آمریکایی در این کشور سوالاتی درباره لزوم استقرار سامانه موشکی با وجود کاهش تنش در شبه جزیره مطرح شده است.

فرمانداران بخش های یاماگوچی  در جنوب و آکیتا در شمال این کشور نیز همین سوال را از ایتسونوری اونودرا، وزیر دفاع ژاپن مطرح کرده اند و خواستار پاسخی قابل قبول از سوی او شده اند.

هرچند وزیر دفاع ژاپن در توضیحات خود اشاره‌ای به چین به عنوان یک تهدید بالقوه برای امنیت ملی ژاپن نداشته است اما مشخص است که توکیو بر این باور است باوجود کاهش تهدید از سوی پیونگ یانگ، چالش بلند مدت تر از سوی پکن رفع نشده است.

اونودرا به فرمانداران ناراضی پاسخ داد: تهدید از سمت کره شمالی به هیچ وجه تغییر نکرده است.کره شمالی صدها موشک بالستیک با قابلیت هدفگیری ژاپن را مستقر کرده و بسیار محتمل است که تعدادی از آنها به کلاهک هسته‌ای مجهز باشند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها