امروز : سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ - 2018 October 22
۰۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172727
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۱۳:۵۳
تعداد بازدید: 204
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود، "ایگور کاراتچینکو" کارشناس نظامی و سردبیر مجله «دفاع ملی» روسیه در مصاحبه با ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود، "ایگور کاراتچینکو" کارشناس نظامی و سردبیر مجله «دفاع ملی» روسیه در مصاحبه با خبرگزاری «نووستی» تاکید کرد که روسیه همچنان باید به دنبال فرصت‌هایی برای همکاری با آمریکا در زمینه حل و فصل اوضاع در سوریه، بازگشت زندگی مردم این کشور به حالت عادی و همچنین حل مشکلات دیگر انسانی از جمله مین‌زدایی و بازگشت پناهجویان باشد، هرچند فعلا پنتاگون برخورد مسئولانه‌ای نسبت به پیشنهادات وزارت دفاع روسیه نشان نداده است.

پیش از این برخی رسانه‌های گروهی آمریکایی محتوای نامه محرمانه ‌"والری گراسیموف" رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه برای "جوزف دانفورت" همتای آمریکایی خود در باره اوضاع سوریه را منتشر کردند. به دنبال آن، وزارت دفاع روسیه روز گذشته این مسئله را تایید نموده و در عین حال ابراز تاسف کرد که طرف آمریکایی قادر نبوده از افشای توافقات صورت گرفته بین مقامات بلندپایه نظامی دو کشور ممانعت به عمل آورد.

این کارشناس نظامی گفت: «جای تاسف و ناامیدی دارد که نامه غیرعلنی دو مقام بلند پایه نظامی در رسانه‌های گروهی آمریکایی منتشر شده است. این بدان معنا است که افرادی مسئولیت ناپذیر در پنتاگون نشسته‌اند که این مسئله را درک نمی کنند که مکاتبات محرمانه بین وزارت‌خانه‌ای و ارگان‌های نظامی نباید برای افکارعمومی فاش شود.

کاراتچینکو یادآور شد که با این وجود روسیه همچنان به تلاش برای هماهنگی و همکاری همه جانبه با طرف آمریکایی برای حل و فصل مشکلات موجود در سوریه توجه دارد. البته در حال حاضر توپ در زمین طرف آمریکایی قرار دارد هرچند پنتاگون هنوز آمادگی واقعی خود برای همکاری در عرصه سوریه را نشان نداده است.

انتهای پیام/

 

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها