امروز : سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ - 2018 October 23
۱۷:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172735
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۱۳:۵۳
تعداد بازدید: 154
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، لیام فاکس وزیر تجارت بین الملل انگلیس در مصاحبه با ساندی تایمز ضمن انتقاد از مواضع سختگیرانه و غیر قابل ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، لیام فاکس وزیر تجارت بین الملل انگلیس در مصاحبه با ساندی تایمز ضمن انتقاد از مواضع سختگیرانه و غیر قابل انعطاف اتحادیه اروپا در مذاکرات برگزیت، تاکید کرد: احتمال عدم توافق بر سر برگزیت به بیش از 60 درصد رسیده و تنها 40 درصد احتمال دستیابی به یک توافق نهایی برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا وجود دارد.

بر اساس این گزارش، میشل بارنیه مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا پیش از این تاکید کرده بود که اتحادیه اروپا خیلی سخت می تواند با پیشنهادات مطرح شده از سوی دولت بریتانیا درباره برگزیت موافقت کند.

لیام فاکس افزود: تصور می کنم سختگیری کمیسیون اروپا ما را به سوی عدم توافق پیش خواهد برد.

اگر بریتانیا نتواند به توافق نهایی برگزیت برای انجام مبادلات تجاری و مسائل گمرکی با اتحادیه اروپا دست یابد، از مارس 2019 میلادی باید بر اساس قوانین سازمان تجارت جهانی، مبادلات تجاری خود با اتحادیه اروپا را انجام دهد.

بسیاری از اقتصاددانان بر این باورند که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بدون دستیابی به توافق برگزیت، زیان و ضرر زیادی را به پنجمین اقتصاد بزرگ جهان وارد خواهد کرد.

مارک کارنی رئیس بانک مرکزی انگلیس نیز هشدار داده است که احتمال برگزیت بدون توافق نهایی با اتحادیه اروپا به شدت بالا رفته است.

بریتانیا قصد دارد اواخر مارس 2019 میلادی از اتحادیه اروپا خارج شود ولی هنوز نتوانسته است به توافق نهایی بر سر دوره گذار و همین طور مسائل گمرکی و تجاری با بروکسل دست یابد.

طرح ترزا می برای حفظ روابط تجاری نزدیک با اتحادیه اروپا پس از برگزیت موجب شده است تا دولت انگلیس با بحران روبرو شود. وزرای خارجه و امور برگزیت در اعتراض به این طرح از کابینه کناره گیری کرده اند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها