امروز : جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 24
۱۶:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172740
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۱۳:۵۳
تعداد بازدید: 182
به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، اخیرا کمیسیون شکایات انتخابات افغانستان اسامی شماری از نامزدان انتخابات پارلمانی این کشور را به دلیل ...

به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، اخیرا کمیسیون شکایات انتخابات افغانستان اسامی شماری از نامزدان انتخابات پارلمانی این کشور را به دلیل فعالیت‌های مسلحانه غیرقانونی از فهرست نهایی نامزدان حذف کرده است.

«الله گل مجاهد» و «شیرعلی احمدزی» نیز از جمله نامزدان حذف شده هستند که به همراه هوادارنشان در محوطه پارلمان افغانستان دست به اعتراض زدند.

هواداران آنها هشدار دادند، کمیسیون انتخابات افغانستان در بین نامزدان انتخابات پارلمانی تبعیض قائل شده است و اگر کمیسیون شکایات تجدید نظر نکند آنها ورودی شهر کابل را مسدود خواهند کرد.

الله گل مجاهد اظهار داشت: ما تنها دو روز به دولت افغانستان برای تجدید نظر فرصت می‌دهیم در غیر این صورت مردم دست به اعتراض خواهند زد.

وی افزود: نمی‌خواهم افغانستان به بحران برود، اما اگر در شرق کابل افراد من حضور نداشته باشند طالبان وارد شهر خواهد شد زیرا دولت در تامین امنیت ناکام است.

«شیرعلی احمدزی» گفت کمیسیون شکایات انتخابات به دستور دولت این کشور اسامی برخی از کاندیدا را بدون مدارک و شواهد از فهرست نهایی حذف کرده است.

هواداران «فوزیه کوفی» نماینده بدخشان نیز با تجمع در برابر پارلمان افغانستان تصریح کردند که اگر کمیسیون شکایات انتخابات درباره کوفی تجدید نظر نکند آنها انتخابات پارلمانی را تحریم خواهند کرد.

«نوراحمد سکندری» که به اتهام غصب زمین رد صلاحیت شده است به خبرنگاران گفت: این اتهامات حقیقت ندارد اگر کمیسیون شکایات انتخابات تجدید نظر نکند خودش را در برابر پارلمان به آتش خواهد کشید.

برخی از نامزدان حذف شده نیز کمیسیون انتخابات افغانستان را به اخاذی از آنها متهم کردند.

«یوسف امین زازی» گفت: افراد وابسته به کمیسیون شکایات انتخابات در ازای 15 هزار دلار، تعیین صلاحیت نامزدان در فهرست نهایی انتخابات پارلمانی را تضمین می‌کنند.

از سوی دیگر نهادهای ناظر بر روند انتخابات بر این باورند که کمیسیون شکایات انتخابات تنها به حذف شماری از نامزدها بسنده کرده و از برخورد با صاحبان قدرت خودداری می‌کند.

«یوسف رشید» رئیس اجرایی بنیاد انتخابات شفاف و عادلانه افغانستان موسوم به «فیفا» نیز اظهارداشت: کمیسیون شکایات انتخابات تنها به حذف برخی از اسامی بسنده کرده و توان اجرای قانون را ندارد.

وی افزود: این کمیسیون اجازه ندارد کسانی که باید از فهرست نامزدان پارلمان افغانستان حذف شوند را فیلتر کند.

رئیس فیفا تصریح کرد که دولت افغانستان نیز به دلیل خودداری از برخورد با صاحبان قدرت در برابر این عملکرد کمیسیون شکایات انتخابات سکوت اختیار کرده است.

انتهای پیام/.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها