امروز : جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 24
۱۶:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172743
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۱۳:۵۳
تعداد بازدید: 171
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود به نقل از آذرنیوز، وزارت امور خارجه ترکمنستان از دیدار مقامات این کشور با هیات آمریکایی متشکل از اعضای ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود به نقل از آذرنیوز، وزارت امور خارجه ترکمنستان از دیدار مقامات این کشور با هیات آمریکایی متشکل از اعضای کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان ایالات متحده، به رهبری اورت پرایس، از مشاورین سیاسی کنگره خبر داد.

بنا بر این گزارش، در این دیدار طرفین پیرامون توسعه روابط دو کشور در حوزه‌های سیاسی، تجاری، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بحث و گفت‌وگو کردند.
در این دیدار همچنین طرفین پیرامون تقویت همکاری‌ها در سطوح دوجانبه و منطقه‌ای و حوزه منافع مشترک دو کشور تاکید کردند.

در پیام وزارت امور خارجه ترکمنستان هم آمده است: «در برنامه این گفت‌وگوها بر مسائل همکاری در چارچوب چندجانبه منطقه‌ای C5 + 1 نیز تاکید شد».
C5 + 1 یک چارچوب گفت‌وگو و پلتفورم منطقه‌ای بین کشورهای آسیای مرکزی و ایالات متحده آمریکا است که به منظور اقدامات مشترک در راستای حل مسائل منطقه تشکیل شده است.
پیش از این در گزارش‌ها از برنامه‌های بلندمدت همکاری ترکمنستان و ایالات متحده آمریکا برای تامین ادوات کشاورزی، مدرنیزاسیون ناوگان دریایی غیرنظامی ترکمنستان و تامین تجهیزات تولید برق خبر داده شده بود.

کاخ سفید نیز پیش از این از طرح‌های انتقال گاز ترکمنستان نظیر تاپی (خط لوله انتقال گاز ترکمنستان، افغانستان و پاکستان) و پروژه خط لوله ترانس‌خزر، که گاز ترکمنستان را از طریق جمهوری آذربایجان به ترکیه و سپس اروپا منتقل می‌کند، حمایت کرده است.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها