امروز : سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ - 2018 October 22
۰۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172758
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۱۷:۴۲
تعداد بازدید: 283
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، اتحادیه اروپا قانونی را علیه تبلیغات ترور در اینترنت وضع می ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، اتحادیه اروپا قانونی را علیه تبلیغات ترور در اینترنت وضع می کند.

کمیسیون اتحادیه اروپا تصمیم دارد در مبارزه با تبلیغات ترور در اینترنت رویکرد سختگیرانه‌تری را در نظر بگیرد. این سازمان اروپایی می خواهد شرکت هایی مانند فیس بوک  و توئیتر را از نظر قانونی موظف کند که به سرعت محتواهای تروریستی را شناسایی و حذف کنند.

"جولیان کینگ"، کمیسر امنیت اتحادیه اروپا این خبر را در مصاحبه با روزنامه "دی ولت" آلمان اعلام کرد.

بر این اساس، یک پیشنهاد قانونی برای اواسط سپتامبر برای این منظور تصمیم گیری شده است. تا به حال کمیسیون اروپایی در این زمینه تنها بر اقدامات داوطلبانه شرکت ها تاکید داشته است.

"کینگ" در مصاحبه با این روزنامه آلمانی تاکید کرد که دلیل تقویت رویکرد اتحادیه اروپا در این زمینه این است که اقدامات داوطلبانه به اندازه کافی موثر نبوده و پیشرفت هایی را به ارمغان نیاورده است. ما برای اینکه از شهروندان خود بهتر حمایت کنیم باید اقدامات سختگیرانه تری را در زمینه محتواهای تروریستی در اینترنت در پیش گیریم. وی تاکید کرد که این طرح قانونی در انطباق با حقوق اساسی و آزادی بیان در شبکه است.

در ماه مارس کمیسیون اروپایی توصیه های جدیدی را برای شرکت های اینترنتی در مبارزه با تبلیغات ترور آنلاین ارائه داد؛ از جمله کمیسیون اروپایی یک مهلت یک ساعته برای حذف تبلیغات ترور شناسایی شده در اینترنت را به این شرکت ها داد.

مقامات بروکسل در آن زمان تاکید کردند که ما می خواهیم اجرای این توصیه را دقیقا پی گیری کنیم و احتمالا قوانینی را تصویب کنیم که در آینده الزام آور باشند.

کمیسر امنیت اتحادیه اروپا در بخش دیگری از مصاحبه با روزنامه "دی ولت" آلمان تاکید کرد که حالا هدف این می باشد که یک چارچوب روشن و شفاف و حداقل الزامات را بری هر پلتفرم اینترنتی که خدمات خود را به اروپا ارائه می دهد ایجاد کنیم. در حال حاضر قوانین مختلفی در کشورهای اتحادیه اروپا برای حذف محتواهای اینترنتی تروریستی وجود دارد که ناامنی قانونی را در بین شرکت های اینترنتی ایجاد می کند.

در ضمن برخی شرکت های اینترنتی در توافق داوطلبانه برای حذف این محتواهای اینترنتی همکاری و مشارکت نکردند.

به گفته کینگ همه این کاستی ها سبب شده است که چنین محتواهایی در شبکه افزایش پیدا کرده و بعد از حذفی کوتاه دوباره ظاهر شده و از شبکه ای به شبکه ای دیگر و مانند یک ویروس گسترش یابد.

انتهای پیام/  

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها