امروز : شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - 2019 April 20
۲۳:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172760
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۱۷:۴۲
تعداد بازدید: 198
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، «طاهر  المصری» نخست وزیر اسبق اردن هدف از طرح دونالد  ترامپ رئیس جمهوری آمریکا موسوم ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، «طاهر  المصری» نخست وزیر اسبق اردن هدف از طرح دونالد  ترامپ رئیس جمهوری آمریکا موسوم به معامله قرن را حذف و از بین بردن مسئله فلسطین دانست.

المصری افزود معامله قرن در عمل اجرا شده است، این در حالی است که دولت آمریکا متوهمانه به امت عربی اعلام کرده که معامله قرن را اعلام خواهد کرد، در حالی که در واقع آن را اجرا کرده است.

نخست وزیر اسبق مصر خاطر نشان کرد معامله قرن در اقدام ترامپ در اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و اعلام قانون قومیت یهود از سوی نتانیاهو و از بین بردن آنروا(آژانس امداد و کاریابی آوارگان فلسطینی وابسته به سازمان ملل) نمایان شده است.

المصری گفت آنچه اظهاراتم را مورد  تاکید قرار می‌دهد، درخواست جارید کوشنر داماد ترامپ و مشاور وی مبنی بر حذف عنوان آواره و پناهنده از آوارگان فلسطینی مقیم اردن است.

وی افزود قانون قومیت یهود یعنی اینکه فقط یهودیان در اراضی اشغالی فلسطین، شهروند هستند و بقیه ساکن و نه شهروند هستند.

المصری گفت آنچه نمی‌توان از آن عبور کرد، این است که اردن بخشی از مسئله فلسطین است که نمی‌توان آن را کنار گذاشت، نمی‌توان اردن را منزوی و مسئله فلسطین را حل کرد، علاوه بر آنکه اردن به تنهایی نمی‌تواند از مسئله فلسطین حمایت کند.

بر اساس گزارش البوابه،‌نخست وزیر اسبق اردن هشدار داد اردن به سبب قانون قومیت دولت یهود با خطر روبرو است و نمی‌تواند جز از طریق همبستگی مردمی و انسجام دولت به شکل مثبت نمی‌تواند با این خطر مقابله  کند.

ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز چهارشنبه در پی دیدار با عبدالله دوم پادشاه اردن گفته بود هم وی و هم عبدالله دوم معامله قرن را نمی‌پذیرند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها