امروز : شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - 2019 April 20
۲۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172763
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۱۷:۴۲
تعداد بازدید: 192
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، "هایکوماس"، وزیر امور خارجه آلمان در مصاحبه ای با روزنامه "پاسایر نویه پرسه"، خواستار ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، "هایکوماس"، وزیر امور خارجه آلمان در مصاحبه ای با روزنامه "پاسایر نویه پرسه"، خواستار حمایت بیشتر از کشورهایی مانند ایتالیا و اسپانیا در پذیرش پناهندگان شد.

وی در این باره گفت: ما باید پناهندگانی را که به سواحل اتحادیه اروپا می رسند را در کشورهای عضو این اتحادیه که برای پذیرش آن ها آمادگی دارند تقسیم کنیم و نگذاریم که کشورهایی مانند ایتالیا و اسپانیا در این راستا تنها بمانند.

وی افزود: این کشورها به حمایت ما نیازدارند. ما نمی توانیم به گونه‌ای عمل کنیم که انگار انسان هایی که از دریای مدیترانه نجات داده می شوند پناهندگان متعلق به اسپانیا و ایتالیا هستند و باید در این کشورها پذیرفته شوند. این امر در طولانی مدت عملی نیست. ما در این راستا به یک راه حل اروپایی و انسجام و همبستگی نیاز داریم.

وزیر امور خارجه آلمان همچنین هشدار داد که مسئله مهاجرت نباید به عامل جدایی در اتحادیه اروپا تبدیل شود.

ماس همچنین اعلام کرد که کشورهای اروپایی که حاضر به پذیرش پناهندگان نیستند باید در جاهای دیگری اقدامات بیشتری انجام دهند.این کم تر معنی دارد که ما همه شرکای اروپایی خود را برای عهده داری مسئولیت برابر در این راستا تحت فشار قرار دهیم وقتی که درباره یک مسئله برداشت های متفاوتی وجود دارد. بخش اعظمی از کشورهای اروپایی برای یک طرح مشترک در این راستا آماده اند. آن های که از پذیرش طرح مشترک در این راستا اجتناب می کنند باید در جاهای دیگر مسئولیت بیشتری را بر عهده گیرند از جمله در زمینه تامین مالی برای مبارزه با دلایل پناهندگی یا در دیگر موضوعات این اتحادیه.

وی افزود: ما همه علایق مشترکی به این مسئله داریم که انسان های کم تری از وطن خود فرار کنند، بلکه بتوانند در کشورهای مبدا خود زندگی کنند.

  هایکو ماس در حالی این سخنان را ایراد کرده است که دولت آلمان و اسپانیا در تفاهم‌نامه‌ای موافقت کردند پناهجویانی که نخستین بار در اسپانیا ثبت نام و تقاضای پناهندگی کنند و بعد به آلمان بروند، باید به اسپانیا بازگردانده شوند.

سخنگوی وزارت کشور آلمان در برلین گفت، گفت‌وگوها در این باره به پایان رسیده است و آلمان می‌تواند این پناهجویان را طی 48 ساعت به اسپانیا بازگرداند. گفته می‌شود آلمان در ازای این تفاهم، امتیازی به اسپانیا نداده است.

سخنگوی وزارت کشور آلمان در ادامه گفت، گفت‌وگوها در باره همین موضوع با ایتالیا و یونان نیز در جریان است، اما این گفت‌وگوها هنوز به پایان نرسیده‌اند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، قرار است در پایان هفته جاری به اسپانیا برود و با پدرو سانچز، نخست وزیر این کشور، دیدار و گفت‌وگو کند. قرار است مهاجرت موضوع اصلی گفت‌وگوها در این دیدار غیررسمی مرکل از اسپانیا باشد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها