امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17277
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۸
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه الحیات به نقل از برخی منابع آگاه ریاست جمهوری مصر نوشت که مرسی اجرای تغییراتی در دولت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه الحیات به نقل از برخی منابع آگاه ریاست جمهوری مصر نوشت که مرسی اجرای تغییراتی در دولت با هدف کاهش میزان مشارکت مردمی در تظاهرات روز 30 ژوئن (9 تیر) و نیز احیای ائتلاف با حزب سلفی النور را در دست بررسی دارد.

این منابع گفتند که مرسی در حال بررسی چندین گزینه از جمله تغییر دولت قندیل و تشکیل دولت کوچک برای مدیریت کشور تا زمان برگزاری انتخابات آینده پارلمانی است که پیش‌بینی می‌شود پیش از اکتبر آینده برگزار شود.

این منابع پیش‌بینی کردند که تغییر دولت به کاهش اعتراضات و سپس مهار تظاهرات و عدم مشارکت فراکسیون‌ها در این تظاهرات و اعتراض به عملکرد دولت منجر شود.

یک منبع مصری نیز گفت که مرسی امروز در سخنرانی خود مشکلاتی که کشور از زمان ریاست جمهوری وی با آن مواجه است، افشا کرده و از مردم به خاطر برخی اشتباهات عذرخواهی خواهد کرد و احتمال دارد برکناری دولت و تشکیل دولت مجری امور کشور تا زمان تشکیل دولت جدید مبتنی بر تکنوکرات را اعلام نماید.

بر اساس این گزارش بازگشت «کمال الجنزوری» به نخست‌وزیری بعید نیست زیرا وی یک اقتصاددان است و به هیچ جریان سیاسی وابستگی ندارد.

جنبش تمرد(شورش) طی فراخوانی از مردم مصر خواسته است تا روز 30 ژوئن(9 تیر) همزمان با نخستین سالروز ریاست جمهوری «محمد مرسی» تظاهرات گسترده برگزار کرده و برکناری مرسی از قدرت و برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری را خواستار شوند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار