امروز : جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - 2019 April 19
۰۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172945
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ - ساعت ۱۴:۴۵
تعداد بازدید: 333
به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، در حالی که حدود یک ماه به زمان برگزاری انتخابات پارلمانی افغانستان باقی مانده است اما اختلافات احزاب ...

به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، در حالی که حدود یک ماه به زمان برگزاری انتخابات پارلمانی افغانستان باقی مانده است اما اختلافات احزاب سیاسی و دولت افغانستان بر سر نحوه برگزاری انتخابات همچنان ادامه دارد.

 «احمدضیامسعود» رئیس اجرایی ائتلاف بزرگ ملی افغانستان اعلام کرد که دولت افغانستان و کمسیون انتخابات تلاش می‌کنند تا انتخابات پارلمانی این کشور را سازماندهی کنند.

وی افزود: احزاب سیاسی افغانستان از هر گزینه برای ممانعت از برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور استفاده خواهند کرد.

پس از آنکه دولت افغانستان خواسته‌های انتخاباتی احزاب سیاسی را رد کرد، ائتلاف بزرگ ملی افغانستان از ده‌ها هزار شناسنامه جعلی رونمایی کرد که از سوی دولت برای سازماندهی انتخابات تدارک یافته بود.

رئیس اجرایی ائتلاف بزرگ ملی افغانستان به «طلوع‌نیوز» گفت: تنها راهی که می‌تواند شفافیت انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری این کشور را تضمین کند ایجاد حکومت موقت است. زیرا دولت کنونی افغانستان برای مهندسی انتخابات در این کشور تلاش می‌کند.

مسعود اظهار داشت: در صورت ایجاد حکومت موقت تمام ساختارهای دولت افغانستان در جای خود باقی خواهد ماند، تنها تعدادی از وزرا و رئیس جمهور افغانستان تغییر خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد، دولت توان مدیریت کشور را ندارد، اجماع ملی به عنوان یک اصل باید بوجود بیاید.

ائتلاف بزرگ ملی افغانستان استفاده از بیومتریک در انتخابات و تغییر نظام انتخاباتی را خطوط قرمز احزاب سیاسی افغانستان اعلام کرده بود اما دولت به برگزاری انتخابات به شیوه غیر هوشمند تاکید می‌کند.

این در حالی است که احزاب سیاسی افغانستان پیش از این نیز هشدار داده بودند که اگر دولت افغانستان در برابر خواسته‌های آنها مقاومت کند، تشکیل دولت موقت، برگزاری لویه جرگه و کنفرانس بن سوم را مورد بررسی قرار خواهند داد.

انتهای پیام/.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها