امروز : جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - 2019 April 19
۰۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172947
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ - ساعت ۱۴:۴۵
تعداد بازدید: 309
به گزارش پیروان مــوعــود، بعد از این که تظاهرات کنندگان استان بصره واقع در جنوب عراق به ساختمان شورای استانداری استان حمله کردند، این اقدام با ...

به گزارش پیروان مــوعــود، بعد از این که تظاهرات کنندگان استان بصره واقع در جنوب عراق به ساختمان شورای استانداری استان حمله کردند، این اقدام با مقابله نیروهای امنیتی مواجه شد که در نتیجه درگیری‌های به‌وقوع‌پیوسته 5 نفر کشته و 25 نفر دیگر زخمی شدند.

بعد از اینکه تظاهرات کنندگان دیروز ساختمان استانداری را تحت کنترل گرفته بودند، نیروهای امنیتی موفق شدند این ساختمان را از دست معترضین خارج کنند. آنها در تمام بخش‌های شهر بصره مقررات منع آمد و شد اعلام کرده‌اند.

در همین رابطه حیدر العبادی نخست وزیر عراق نشست فوق العاده‌ای را با تعدادی از نمایندگان استان بصره برگزار کرده در این نشست به تحولات این استان و راهکارهای ارائه خدمات به مردم این استان پرداخت.

بیانیه دفتر اطلاع‌رسانی العبادی که بعد از این نشست صادر شد، تأکید کرد که کابینه عراق به‌دنبال رفع مشکل آب در این استان است. بر اساس بیانیه مذکور در این نشست‌ها همچنین اوضاع امنیتی شهر بررسی شده و بر ضرورت آرامش اوضاع و تحقیق در خصوص تحولات و تجاوزهای به‌وجودآمده و تخریب ساختمان‌ها تأکید شده است.

مقتدی صدر رئیس جریان صدر در واکنش به کشته شدن تعدادی از معترضین در بصره گفت: کسانی میان نیروهای امنیتی نفوذ کرده‌اند و به‌صورت غیرموجهی به تظاهرات کنندگان حمله می‌کنند. تظاهرات کنندگان بصره تنها به‌دنبال لقمه نان باکرامت برای خود هستند.

بعد از قطعی مکرر برق در استان‌های جنوبی عراق در ماه‌های گرم تابستان و عدم وجود فرصت‌های شغلی و فقدان خدمات دولتی مناسب برای مردم جنوب عراق، تظاهرات گسترده‌ای طی ماههای اخیر در استان‌های جنوبی برگزار شده است.

نخست وزیر عراق گرچه در ماه گذشته، وزیر برق این کشور را از کار معلق و تأکید کرد که دولت مسئولین مربوط به ضعف خدمات در بصره به‌عنوان دومین شهر بزرگ عراق را مجازات خواهد کرد، اما بهبودی در اوضاع معیشتی مردم این استان به‌وجود نیامده است.

از سوی دیگر گروه‌های مقاومت عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که آمادگی کامل برای به‌شکست کشاندن فصل جدید توطئه‌های آمریکا در این کشور را دارند. این نیروها اعلام کردند که قدرت لازم برای مداخله در لحظه مناسب جهت خلع سلاح کردن توطئه کنندگان را دارند.

این گروه در بیانیه خود تأکید کردند که به موجودیت نامشروع نیروهای خارجی در عراق تحت هر عنوانی با دیده خشم نگاه می‌کنند و آنها را نیروهای اشغالگر می‌دانند.

بیانیه مذکور تأکید کرد که توطئه جدید آمریکا برای هدف قرار دادن عراق از سوی برخی سیاستمداران این کشور دنبال می‌شود. حزب الدعوة همچنین خواستار توقف رفتارهای غیرمسئولانه برخی مقامات کشور شد که وارد توطئه‌های خارجی شده‌اند.

انتهای پیام/*

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها