امروز : دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 June 17
۲۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 172977
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ساعت ۲۳:۳۵
تعداد بازدید: 403
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، واحدهای ارتش با همکاری نیروهای همپیمان، 1 کیلومتر دیگر در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، واحدهای ارتش با همکاری نیروهای همپیمان، 1 کیلومتر دیگر در برخی از محورهای صعب‌العبور تلول الصفا پیشروی کردند و تعدادی از مواضع حاکم و تعداد زیادی از غارها را که تروریست‌ها از آنها به‌عنوان مقر و مخفیگاه خود استفاده می‌کردند به‌کنترل خود در آوردند.

تلول الصفا مهمترین پایگاه داعش در بادیه شرقی السویداء به‌شمار می‌رود و با پاکسازی این منطقه استان السویداء به‌طور کامل از لوث تروریسم پاکسازی می‌شود.

بر اساس این گزارش، پیشروی جدید نیروهای سوری بعد از درگیری‌های شدید با تروریست‌های داعشی که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از آنها شد به دست آمد و این در حالی است که با سلاح‌های مناسب تروریست‌هایی که در حال فرار بودند هدف قرار گرفتند و حلقه محاصره آنها در تلول الصفا تنگ‌تر شد.

از سوی دیگر  ارتش سوریه محورهای رفت‌وآمد و استحکامات تروریست‌های داعشی در مناطق صخره‌ای تلول الصفا را هدف قرار دادند که در پی این حملات خسارات سنگینی به تروریست‌ها وارد آمد.

در پی پیشروی‌های چشمگیر ارتش سوریه و منهدم شدن خطوط دفاعی داعش و محرومیت تروریست‌های داعشی از منابع آب آنها در حالتی از سردرگمی و فروپاشی به‌سر می‌برند و پاکسازی بادیه شرقی السویداء از لوث آنها قریب الوقوع است.

واحدهای ارتش سوریه روز گذشته موفق شده بودند نقاط جدیدی در مناطق صخره‌ای تلول الصفا را به‌کنترل خود در  آورند.

گروه تروریستی داعش 25 جولای گذشته شهر السویداء و تعدادی از روستاهای واقع در دو حومه شرقی و شمالی این استان را هدف حملات تروریستی خود قرار داد که در پی این حملات 215 شهروند سوری کشته و حدود 175 نفر نیز زخمی شدند. ده‌ها غیرنظامی نیز که بیشتر آن‌ها زن بودند، توسط تروریست‌های داعشی گروگان گرفته شدند.

صحرای السویداء آخرین پایگاه گروه تروریستی داعش در جنوب سوریه به‌شمار می‌‌رود.

ارتش سوریه از پنجشنبه (18 مرداد) عملیات ریشه‌کنی گروه تروریستی داعش در بادیه شرقی السویداء را در جبهه‌ای به‌عرض 75 کیلومتر آغاز کرد.

انتهای پیام/*

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها