امروز : یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 29
۰۷:۵۳
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 172995
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ - ساعت ۱۱:۴۱
تعداد بازدید: 2142
به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود، یک مقام وزارت خارجه آمریکا در جلسه استماعی روز پنجشنبه گفته در صورتی که ایران در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پیروان مــوعــود، یک مقام وزارت خارجه آمریکا در جلسه استماعی روز پنجشنبه گفته در صورتی که ایران در رفتارش «تغییرات بنیادین مطلوب» آمریکا را ایجاد کند، واشنگتن کاهش فشار تحریم‌ها علیه ایران را «بررسی می‌کند.»

مانیشا سینگ، دستیار وزیر خارجه آمریکا «جریمه‌های اقتصادی» را «ابزاری کلیدی برای وادار کردن ایران به تغییرات رفتاری» توصیف کرد و گفت: بری اینکه ایران را به تغییر رفتارش متقاعد کنیم شدیدترین تحریم‌های تاریخ را اعمال کرده‌ایم.»

سینگ در توضیح درباره اینکه چه تغییرات رفتاری مد نظر واشنگتن است به فهرست 12 بندی که مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا چند ماه پیش از ایران درخواست کرده بود اشاره کرد. 

این در حالی است که فهرست درخواست‌های پامپئو از ایران حتی در محافل سیاسی آمریکا هم «خیالبافانه» توصیف شد. بسیاری از مقام‌های سابق آمریکایی که از مخالفان سرسخت جمهوری اسلامی هم هستند این درخواست‌های دولت آمریکا از ایران را غیرواقعی دانسته و پیش‌بینی کردند ایرانی‌ها به آنها تن نخواهند داد. 

مقام وزارت خارجه آمریکا در ادامه مدعی شد در صورتی که ایران تغییرات مطلوب آمریکا را در رفتارش ایجاد کند این کشور «کاهش فشار تحریم‌ها را بررسی خواهد کرد.»

 وی گفت: «اگر ایران تعهدش را به ایجاد تغییرات بنیادین مطلوب در رفتارش نشان دهد، آماده هستیم کاهش فشار تحریم‌ها را بررسی کنیم. همزمان، با  شریکان بین‌المللی‌مان برای مقابله با چالش‌های ایجاد‌شده توسط ایران همکاری خواهیم کرد.»

انتهای پیام/ 

 

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها