امروز : یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 29
۰۷:۲۷
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 173003
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ - ساعت ۱۱:۴۱
تعداد بازدید: 1750
به گزارش دفتر منطقهای پیروان مــوعــود به نقل از اکسپرس نیوز، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه طی تماس تلفنی با «عمران ...

به گزارش دفتر منطقهای پیروان مــوعــود به نقل از اکسپرس نیوز، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه طی تماس تلفنی با «عمران خان» نخست وزیر پاکستان در مورد تحولات مهم منطقه بحث و گفتگو کرد.

وی ابراز امیدواری کرد طی دوران فعالیت دولت جدید پاکستان روابط پاریس و اسلام آباد گسترش پیدا کند و دو کشور در حوزههای مختلف باهم همکاری داشته باشند.

ماکرون اظهار داشت: شنیدن اخبار برخی حوادث تروریستی در پاکستان باعث افسوس وناراحتی ما میشود با این حال فعالیتهای ضد تروریستی پاکستان جای تقدیر دارد و ما به قربانیان این کشور احترام میگذاریم.

رئیس جمهور فرانسه ابراز امیدواری کرد: روابط دو کشور در زمینه تامین انرژی و حوزه تجارت نیز گسترش پیدا کند و نیازهای متقابل از طریق همکاری رفع گردد.

عمران خان نیز ضمن قدردانی از توجه پاریس به اسلام آباد گفت: ما هیچ محدودیتی برای گسترش روابط دوستانه با فرانسه نداریم.

وی ضمن دعوت از رئیس جمهور فرانسه برای سفر به پاکستان افزود: دو کشور میتوانند مکمل هم باشند و نیازهای یکدیگر را تامین کنند.

نخست وزیر پاکستان از فرانسه و دیگر کشورهای جهان خواست توجه بیشتری به مسئله کشمیر داشته باشند و علیه ظلمی که توسط هند به مردم این منطقه میشود اقدام صورت دهند.

گفتنی است پیش از یک بار ماکرون به قصد گفتگو با عمران خان تماس گرفته ولی علی رغم هماهنگیهای قبلی در اتفاقی عجیب نخست وزیر پاکستان صحبت را به زمان دیگری موکول کرد.

انتهای پیام/.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها