امروز : دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - 2019 December 16
۰۱:۰۳
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 173018
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ - ساعت ۱۱:۴۱
تعداد بازدید: 952
به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، «عطامحمد نور» رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان در مراسم بزرگداشت هفته شهید در بلخ ...

به گزارش دفتر منطقه‌ای پیروان مــوعــود، «عطامحمد نور» رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان در مراسم بزرگداشت هفته شهید در بلخ تصریح کرد که دولت قصد سازماندهی انتخابات پارلمانی این کشور را دارد.

وی افزود: قوای قضائیه و مجریه دولت افغانستان فاقد مشروعیت است و دولت اکنون قصد دارد تا از طریق تقلب سازمان یافته در انتخابات پارلمانی این کشور قوه مقننه را نیز تصاحب کند.

عطامحمد نور اظهار داشت:  کمیسیون انتخابات ظرفیت برگزاری انتخابات عادلانه و شفاف را ندارد به همین دلیل آنها از برگزاری انتخابات با سازو برگ کنونی آن جلوگیری خواهند کرد.

رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی خاطرنشان کرد، اجازه نمی‌دهیم مانند انتخابات‌ گذشته که منجر به تشکیل حکومت وحدت ملی شد بار دیگر به آرای مردم افغانستان اهانت شود.

وی افزود: دولت افغانستان برای تقلب سازمان یافته در انتخابات پارلمانی مواد انتخاباتی جعلی بسیاری را در مناطق مختلف این کشور توزیع کرده است.

عطامحمد نور تصریح کرد که رونمایی از شناسنامه‌های جعلی و برچسب‌های انتخاباتی باعث رسوایی کمیسیون انتخابات و دولت افغانستان شد.

اخیرا احزاب و جریان‌های سیاسی افغانستان در نشست خبری صدها هزار شناسنامه جعلی و برچسب‌های انتخاباتی را رونمایی کردند که از سوی دولت افغانستان برای سازماندهی انتخابات پارلمانی این کشور تدارک دیده شده بود.

احزاب سیاسی افغانستان برای تامین شفافیت انتخابات پارلمانی این کشور خواستار استفاده از فناوری بیومتریک در روند رای دهی و اصلاح نظام انتخاباتی این کشور هستند.

رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان گفت تا 10 ماه آینده از طریق انتخابات ریاست جمهوری زمام امور حکومت را در دست خواهد گرفت.

وی پیش از این نیز برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اعلام آمادگی کرده بود.

«اسحاق رهگذر» والی بلخ نیز از مردم این ولایت خواست که در انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری این کشور به طور گسترده شرکت کنند.

 وی از عملکرد نیروهای خارجی و جامعه بین‌المللی در افغانستان انتقاد کرد زیرا آنها در مهار تروریسم و تامین امنیت در این کشور ناکام بودند.

همزمان با افزایش حملات گروه تروریستی داعش به اهداف غیرنظامی در شهرهای بزرگ افغانستان«محمد افضل حدید» رئیس شواری ولایتی بلخ نیز دولت افغانستان را به تبانی با گروه‌های مسلح و دامن زدن به ناامنی‌ها در این کشور متهم کرد.

وی افزود: دولت افغانستان برای تامین امنیت ولایت‌های شمالی این کشور هیچ اقدام موثری انجام نداده است.

رئیس شورای ولایتی بلخ گفت: حکومت وحدت ملی باید درباره افزایش ناامنی‌ها و گسترش جنگ‌ها به شهرهای بزرگ این کشور به مردم افغانستان پاسخگو باشد زیرا در غیر این صورت با خشم مردم روبرو خواهد شد.

این در حالی است که حملات گروه تروریستی داعش به اهداف غیرنظامی در ننگرهار و کابل در یک هفته اخیر بیش از 100 کشته و 300 زخمی برجا گذاشته است.

انتهای پیام/.

 

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها