امروز : جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - 2019 October 18
۰۴:۳۹
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 173021
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 1218
علقمة بن محمد حضرمى گويد: به امام باقر (ع) عرض كردم: به من دعايى تعليم دهيد كه با آن دعا در اين روز (عاشورا) هنگامى كه امام حسين (ع) را زيارت مى‏ كنم، بخوانم و دعايى كه با آن، هنگامى كه آن حضرت را از نزديك يا از خانه‏ ام و از راه دور (و به قصد زيارت بدان سو) اشاره مى‏ كنم،

علقمة بن محمد حضرمى گويد: به امام باقر (ع) عرض كردم: به من دعايى تعليم دهيد كه با آن دعا در اين روز (عاشورا) هنگامى كه امام حسين (ع) را زيارت مى‏ كنم، بخوانم و دعايى كه با آن، هنگامى كه آن حضرت را از نزديك يا از خانه‏ ام و از راه دور (و به قصد زيارت بدان سو) اشاره مى‏ كنم، بخوانم. حضرت فرمودند: «اى علقمه پس از آنكه به آن حضرت با سلام اشاره كردى، دو ركعت نماز بخوان و پس از آن اين قول (متن زيارت) را بخوان.

 

پس هنگامى كه اين زيارت را خواندى در حقيقت او (امام حسين (ع)) را به چيزى خواندى كه هر كس از ملائكه كه بخواهد او را زيارت كند به آن مى‏ خواند، خداوند براى تو هزار هزار حسنه مى‏نويسد و از تو هزار هزار سيّئه محو مى‏كند، تو را هزار هزار درجه بالا مى‏برد و جزو كسانى مى‏باشى كه در ركاب حضرت به شهادت رسيدند، حتى در درجات آنها هم شريك مى‏ شوى و براى تو ثواب هر پيامبر، رسول و هر كسى كه حسين (ع) را از زمان شهادتش تا به حال زيارت كرده، را مى ‏نويسند. پس مى‏گويى: «السّلام عليك يا اباعبدالله ...».
امام (ع) پس از نقل زيارت فرمودند:
«اى علقمه، اگر توانستى هر روز از عمرت آن حضرت را با اين زيارت، زيارت كنى، اين كار را انجام بده، پس براى تو ثواب تمام اين زيارت است».
پى‏نوشت:
* كامل الزيارات، ص 74.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها