امروز : سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 1
۱۱:۵۶
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 173028
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ساعت ۲۳:۱۱
تعداد بازدید: 1948
امام عسکری(ع) می فرمایند: «یتیم کسی است که از پدر و مادر خود جدا می شود و یتیم ترین یتیم کسی است که از امام خود جدا شده و ارتباطش با امام زمانش قطع است و به احکام دینی خود آگاهی ندارد».

حجت الاسلام «سید حسین مومنی» طی سخنرانی اظهار کرد: امام حسن عسکری(علیه السلام) در یک روایت نورانی می فرمایند: «یتیم کسی است که از پدر و مادر خود جدا می شود و یتیم ترین یتیم کسی است که از امام خود جدا و ارتباطش با امام زمانش قطع شده و به احکام دینی خود آگاهی ندارد».

 

کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه در احادیث بیان شده به صورت مستمر با امام زمان خویش تجدید عهد و بیعت کنید، افزود: اگر انسان با امام عصر(عج) خود تجدید بیعت نکند به مرور خانه دلش برای انواع مفاسد آماده می شود.

 

مومنی تصریح کرد: اگر امروز تشیع در سطح جامعه جهانی، جریانی زنده و پویاست به دو واسطه است: ابتدا پویایی تشییع به علت اقامه شعائر و در رأس آن اقامه عزای سید الشهدا علیه السلام است و دیگر عامل پویایی شیعه زیارت ائمه معصومین علیهم السلام و ارتباط با امام زمان(عج) است.

 

استاد حوزه بیان کرد: در زیارت امام زمان(عج) می خوانیم سلام بر کسی که بهار قلب ها و شادی دل مردم است، لذا رمز شادی دل ها و بهار قلب ها ارتباط با امام زمان(عج) است.

 

وی ادامه داد: امام حسن عسکری (علیه السلام) در ادامه روایت می فرمایند: «پس هر یک از شیعیان ما که کفالت اینگونه یتیم ها را بر عهده گیرند به این ترتیب که علوم و احادیث ما را به ایشان تعلیم دهند و آنها را هدایت کنند با ما در طبقات مرتفع بهشت هم درجه و همسایه خواهند بود».

 

مومنی در پایان خاطرنشان کرد: بنابراین مهم ترین رسالت منتظران امام زمان(عج) در عصر ظهور، آموختن احادیث نبوی و آموزش آنها به دیگران و عمل به این احادیث است؛ زیرا تنها در پناه این احادیث است که می توان به وظایف خویش به عنوان مؤمن آل الله در عصر غیبت جامه عمل پوشاند.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها